رييس دانشگاه علوم پزشکي استان:

آمار واکسیناسیون در آذربایجان غربی به بالای ۸۰ درصد رسید

آمار واکسیناسیون در آذربایجان غربی  به بالای ۸۰ درصد رسید

گروه خبر: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تا ۳۰ مهرماه امسال، متوسط واکسیناسیون در استان به ۸۰٫۴ درصد رسید که در این میان ارومیه بین ۱۷ شهرستان همچنان پیشتاز است.
به گزارش آراز آذربایجان، دکتر جواد آقازاده افزود: در ارومیه تا آخر مهر امسال ۸۹٫۸ درصد، خوی بیش از ۸۳ درصد و تکاب هم افزون بر ۸۱ درصد واکسیناسیون صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: همچنین شهرستان های سردشت، پیرانشهر و چالدران به ترتیب با ۶۸ ۷۰ و ۷۱ درصد کمترین میزان واکسیناسیون را به خود اختصاص داده اند.رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در این میان نیز بعد از سه شهرستان برتر شهرستان های شاهین‌دژ، نقده، بوکان، سلماس پلدشت، اشنویه، شوط، ماکو و چایپاره با واکسیناسیون بیش از ۷۵ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.
آقازاده گفت: همچنین در شهرستان های مهاباد و میاندوآب بیش از ۷۳ درصد واکسیناسیون علیه کرونا صورت گرفته است.وی افزود: همچنین تا این زمان، ۵۷ درصد واجدان شرایط بالای ۱۸ سال در آذربایجان غربی، دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که در این خصوص، شهرستان های نقده و تکاب پیشرو هستند.وی بیان کرد: در ارومیه نیز ۶۰ درصد مردم، دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۱ ق.ظ

دیدگاه


یک + 5 =