نماينده مردم اروميه در مجلس:

۵۰درصد مردم ارومیه با مشکلات حاشیه نشینی مواجه هستند

۵۰درصد مردم ارومیه با مشکلات حاشیه نشینی مواجه هستند

گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند.
نادر قاضی پور با بیان اینکه حاشیه نشینی از چالشهای مهم شهر ارومیه است افزود: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در حاشیه شهر ارومیه و در سکونتگاه های غیررسمی ساکن هستند. قاضی پور با تاکید به اینکه بیشتر افرادی که در حاشیه شهر ارومیه زندگی می کنند از قشر آسیب پذیر جامعه و کارگری هستند تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی ، توجه به مسائل فرهنگی، معضلات اجتماعی و بهداشت مناطق حاشیه نشین شهر امری ضروری است.
وی ادامه داد: در سال های اخیر روند مهاجرت پذیری شهر ارومیه افزایش چشمگیری داشته که خود معضلات عدیده ای مانند بروز پدیده حاشیه نشینی را به دنبال داشته است.
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از ایسنا، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل اصلی مناطق حاشیه نشین معضل بیکاری است خاطر نشان کرد: دولت برای کاهش حاشیه نشینی و مشکلات آنها باید به رونق اشتغال در جامعه توجه ویژه کرده وسهم بودجه دولتی و امکانات دولتی در مناطق حاشیه نشین راافزایش دهد، تا با رونق اقتصاد و اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهرها و مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ جلوگیری و مانع گسترش حاشیه نشینی شود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ

دیدگاه


2 − = هیچ