۲٫۴ میلیون نفر در استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات هستند

۲٫۴ میلیون نفر در استان واجد شرایط رای دادن  در انتخابات هستند

گروه خبر: رییس ستاد انتخابات آذربایجان_غربی گفت: ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸خرداد امسال در استان هستند.
به گزارش آراز آذربایجان، علی مصطفوی افزود: طبق آمار ثبت احوال، سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۳ نفر ساکن شهرها و روستاهای آذربایجان غربی هستند که از این تعداد، ۷۱ درصد واجد شرایط شرکت در انتخابات آتی هستند.
وی اضافه کرد: ۷۱ درصد جمعیت استان می توانند در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز ۲۸ خرداد شرکت کنند.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: از این تعداد نیز ۶۴ هزار و ۹۵۱ نفر رای اولی بوده و برای نخستین بار در انتخابات می توانند حضور یابند.
مصطفوی از پایان بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی در هیات های نظارت استانی و ابلاغ رای این هیات به داوطلبان خبرداد و اظهار کرد: افرادی که به رد صلاحیت خود در این مرحله اعتراض داشته باشند، تا چهار روز فرصت دارند تا این اعتراض را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در تهران تسلیم کنند.وی بیان کرد: در راستای رعایت پروتکل ها، تسلیم این اعتراض ها تسهیل شده و داوطلبان معترض می توانند با مراجعه به فرمانداری ها، هیات نظارت استانی و یا مراجعه مستقیم به هیات مرکزی نظارت در تهران، این اقدام را انجام دهند.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها نیز در هیات های اجرایی انجام شده و در حال حاضر هیات نظارت شهرستانی بررسی های لازم را انجام می دهند که نتیجه آن روز دوم خرداد در اختیار بخشداران قرار می گیرد.انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵ ق.ظ

دیدگاه


7 − = چهار