۲۸ تن روغن نباتی از محتکران در ارومیه کشف شد

۲۸ تن روغن نباتی از محتکران در ارومیه کشف شد

آراز آذربایجان- سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۲۸ تن انواع روغن نباتی از ۲ انبار مختلف در ارومیه کشف و ضبط شد.
ایرج مرندی افزود: طی بازرسی از انبارهای کالاهای اساسی سطح ارومیه ۱۹ تن انواع روغن نباتی مایع و جامد که در یکی از انبارها احتکار شده بود، کشف و پرونده احتکار ۲ میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریالی این انبار پس از تکمیل جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
وی اضافه کرد: همچنین در بازرسی دیگری، ۹ هزار و ۶۴۰ کیلو گرم روغن نباتی و تعداد یک هزار و ۹۲۸ حلب ۵ کیلویی از انبار دیگری کشف شد که ارزش آن به یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال می رسید.
سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از ابتدای امسال ۱۲ فقره پرونده احتکار به ارزش ۲۳ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال در استان تشکیل شده که در حال رسیدگی در تعزیرات حکومتی است.
مرندی ادامه دا: اقلام احتکاری کشف شده طی سال جاری شامل انواع خودرو، سیمان، روغن موتور، روغن نباتی، لاستیک، آرد، برنج و شکر بوده است.
انبارهای سطح استان باید در سامانه جامع انبارها ثبت شوند و ورود و خروج کالاها نیز به موقع اعلام موجودی شود در غیر این‌صورت کالاهای موجود در انبارها احتکار محسوب خواهد شد.
طی هفته های اخیر افزایش قیمت روغن نباتی در بازار از جمله دغدغه های شهروندان بوده که برخی افراد نیز از این فرصت استفاده و مبادرت به احتکار روغن برای افزایش قیمت کرده اند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ

دیدگاه


× 9 = هشتاد یک