کنترل ناخالصی گاز تحویلی به آذربایجان‌غربی ضروری است

کنترل ناخالصی گاز تحویلی به آذربایجان‌غربی ضروری است

آراز آذربایجان- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به اینکه استان در نقطه انتهایی شبکه گاز کشور بوده و همین عامل منجر به هدایت ناخالصی‌های خطوط انتقال به مبادی ورودی می‌شود، گفت: شرکت انتقال گاز کشور، ناخالصی‌های ورودی به خطوط استانی را کنترل کند.

“علیرضا شیخی” در جلسه ویدیو کنفرانس آمادگی شرکت‌های گاز استانی برای ورود به فصل سرما که به ریاست مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، اظهار کرد: این پیگیری باید قبل از آغاز سرما انجام گیرد تا مشکلی در فشار و کیفیت گاز آذربایجان‌غربی به عنوان یک استان سردسیر پیش نیاید.
وی با تاکید بر اینکه کاهش مصرف گاز جزو ضروریات در استمرار جریان انرژی است، افزود: اکنون گاز در کشور با حداکثر ظرفیت تولید انجام می‌گیرد و ظرفیتی بیش از این برای تولید وجود ندارد، لذا باید با مصرف بهینه، به استمرار جریان این سوخت طبیعی کمک کنیم.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه در صورت بحرانی شدن شرایط مصرف، استمرار گاز خانگی، اولویت ما خواهد بود و به ناچار گاز صنایع و مصارف عمده قطع می‌شود، گفت: اگر شرایط گاز بحرانی شود، ابتدا گاز صنایع عمده ۲۰ هزار به بالا از جمله نیروگاه‌ها قطع می‌شود و اگر کفاف نداد در مراحل بعدی به ترتیب گاز مشترکان با مصرف بالا قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: تا سال ۹۷ در حوزه افت فشار گاز در شهرهای جنوبی استان دچار مشکل بودیم ولی خوشبختانه با وصل به خط انتقال صادراتی، خیال مجموعه شرکت راحت شده و مشکل فشار گاز سردشت هم مرتفع شد.
شیخی با اشاره به رسیدن تعداد مشترکان گاز آذربایجان‌غربی به حدود یک میلیون و ۳۰ هزار مشترک، افزود: در حال حاضر ۴۲ شهر از ۴۶ شهر، به همراه هزار و ۵۳۹ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار هستند.
آذربایجان غربی تا یک دهه گذشته یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.
این استان به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که امروز به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۰ ب.ظ

دیدگاه


+ 7 = سیزده