نماينده مردم خوي در مجلس:

نرخ خرید تضمینی گندم باعث نارضایتی کشاورزان شده است

نرخ خرید تضمینی گندم باعث نارضایتی کشاورزان شده است

گروه خبر:عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم باعث نارضایتی کشاورزان شده است ،گفت:افزایش ۱۳درصدی قیمت خرید تضمینی گندم بسیار کم است.
به گزارش آرازآذربایجان ، سید تقی کبیری درباره اعلام قیمت خرید تضمینی گندم گفت:علی رغم اینکه گندم یک محصول استراتژیک است اما اعلام افزایش حدود ۱۳ درصدی نرخ خرید تضمینی این محصول باعث گلایه کشاورزان شده است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت قیمت بسیاری از عوامل تولید در بخش کشاورزی با رشد نجومی روبرو شده است و در شرایط ادامه تحریم ها باید از کشاورزان حمایت بیشتری شود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود:درآمد کشاورزان از راه فروش محصولات است و خانوارهای کشاورزان باید هزینه های یکسال معیشت را از طریق فروش محصولات بدست بیاورند، اینکه در شرایطی که پیش بینی می شود نرخ تورم سال جاری حدودا بیش از ۳۰ درصد باشد افزایش ۱۳درصدی قیمت خرید تضمینی گندم بسیار کم بوده و غیرقابل توجیه است.
کبیری با شاره به افزایش نرخ ارز،گفت:متوسط نرخ جهانی گندم حدودا بیش از دو برابر نرخ ۱۴۷۰ تومانی قیمت خرید تضمینی گندماست که از سوی شورای اقتصاد تعیین شده بنابراین نرخ پایین گندم، قاچاق گندم را برای قاچاقچیان قابل توجیه می کند.
وی با تاکید بر حمایت از کشاورزان،ادامه داد:در سال های اخیر افزایش نرخ گندم متناسب با رشد هزینه ها نبوده است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:از دولت و شورای اقتصاد درخواست می شود در قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر کند.
همچنین نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه کم کاری در ایجاد امکانات رفاهی برای معلولان ممنوع است،گفت: مسیر تخصصی در معابر و پل‌های هوایی برای معلولان در نظرگرفته شود.
سید تقی کبیری درباره وضعیت امکانات رفاهی معلولان در کشور،گفت:کم کاری در توزیع امکانات رفاهی و اجتماعی برای معلولان ممنوع است و این درحالی است که مسیر تخصصی در معابر و پل‌های هوایی می بایست برای معلولان در شرایط ایمن واستاندارد در نظرگرفته شود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد امکانات رفاهی، اجتماعی برای معلولان درکشور از وظایف اساسی حاکمیتی است تصریح کرد:دولت براساس قوانین موجود می بایست از حقوق جاری معلولان در کشور دفاع کند و بهترین امکانات را برای معلولان تدارک ببیند.
کبیری بابیان اینکه کم کاری و کوتاهی در ایجاد امکانات رفاهی برای معلولان در کشور به هیچ وجه توجیه پذیرنیست تصریح کرد: پایان کار نباید به پیمانکارانی اعطا شودکه امکانات رفاهی برای معلولان بویژه در احداث پل های هوایی، تجهیز وسایل نقلیه همگانی ومعابر اختصاصی برای معلولان در نظر نمی‌گیرند، داد ه شود.
وی ادامه داد: بخشهای نظارتی، می بایست عملکرد پیمانکاران در احداث زیر ساختهای عمومی از جمله پل های هوایی ومعابر تردد معلولان را زیر نظر بگیرندتا این اقشار به سادگی بتوانند با پل‌های هوایی از مسیرهای تخصصی از خیابانها عبور کنند نه اینکه برای عبور از خیابان ها با مشکلات عدیده ای روبرو شوند.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه کم کاری در ایجاد امکانات رفاهی برای معلولان ممنوع است یادآورشد: مسیر تخصصی در معابر و پل های هوایی برای معلولان در نظر گرفته شود.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

دیدگاه


8 + = هفده