ناوگان باری آذربایجان غربی نیم سال جوان تر از متوسط کشوری است

ناوگان باری آذربایجان غربی نیم سال جوان تر از متوسط کشوری است

آراز آذربایجان-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: ناوگان باری استان نیم سال جوان تر از متوسط کشوری است ولی اقداماتی برای کاهش عمر این ناوگان در دستور کار قرار دارد که با همراهی بخش خصوصی در حال انجام است.
ارسلان شکری افزود: متوسط عمر ناوگان باری در آذربایجان غربی ۱۶٫۲ سال است که این آمار در کشور به ۱۶٫۷ سال می رسد.
وی اظهار داشت: تعداد رانندگان فعال باری آذربایجان غربی بالغ بر ۲۵ هزار نفر است که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۲۴ هزار نفر بود که رشد پنج درصدی دارد.
وی بیان کرد: تعداد ناوگان باری فعال آذربایجان غربی نیز طی سال جاری به ۱۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسیده که چهار درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۵٫۴ درصد ناوگان باری کشور در این استان فعال است، گفت: این منطقه با توجه به مرزی بودن و وجود مسیرهای ترانزیتی بین المللی از ظرفیت توسعه ناوگان باری بسیاری برخوردار است که با همراهی بخش خصوصی به دنبال ارتقای جایگاه استان هستیم.
شکری گفت: امسال ۳۷ هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی و مکانیزه استان مراجعه کرده اند.
وی افزود: این وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین شامل انواع کامیون، بارگیر، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس بودند که برای تست و معاینه فنی به این مراکز مراجعه کرده و ۳۵ هزار خودرو از معاینه فنی قبول و ۲ هزار خودرو نیز از آزمایش‌ها و تست مراکز معاینه فنی رد شدند.
وی ادامه داد: معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین در افزایش ایمنی سفر‌های جاده‌ای موثر بوده و در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی با جدیت دنبال می شود.
شکری افزود: در معاینات فنی میزان آلایندگی، میزان آلودگی صوتی، ترمزها، نور چراغ ها، فرسودگی بیش از حد خودرو، باک غیر استاندارد و آج لاستیک‌ها تست می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: عمل نکردن صحیح سیستم ترمز بیشترین علت رد شدن از معاینه فنی در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها بوده و آج لاستیک و میزان آلایندگی و تست سرعت نیز در رده های بعدی قرار دارد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه های روستایی تشکیل می دهند.
نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر راننده در بخش حمل بار فعالیت کرده و سالانه نزدیک به ۹۶۰ میلیون تن بار را در کشور جابجا می کنند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸ ق.ظ

دیدگاه


هفت + 1 =