معاون استاندار آذربایجان غربی:

طرح های موثر در اشتغال پایدار مورد حمایت جدی دولت قرار دارد

طرح های موثر در اشتغال پایدار مورد حمایت جدی دولت قرار دارد

آراز آذربایجان – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق راهبرد جدی دولت، از طرح های موثر در ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا در استان حمایت می شود.
رضا حسینی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی در بوکان افزود: در این راستا پیش بینی شده که طرح های اشتغال زا، برنامه های اشتغال روستایی و فراگیر کاملا هدفمند اجرا و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.
وی ادامه داد: مدیران باید موانع دست و پا گیر در دستگاه های خود را رفع کرده و با چابک سازی سیستم، فرآیندها را با سرعت انجام دهند.
وی با بیان اینکه فضای استان باید برای سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی آماده باشد، اظهار داشت: مسوولان باید دست بخش خصوصی را گرفته و از آنها حمایت کنند تا بتوان اشتغال موثری در سطح استان به وجود آورد.
وی با انتقاد از تاخیر در جواب استعلام های انجام گرفته از ادارات کل استان گفت: استعلام هایی که در عرض ۲ ماه باید جواب آنها آماده می شد به ۲۴ ماه کشیده شده که این امر ظلم بزرگی در حق سرمایه گذاران است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت از دامداری های صنعتی در سطح استان حمایت کرده و تسهیلات خوبی در اختیار متقاضیان قرار می دهد، اضافه کرد: این استان در خصوص پرداخت وام های بخش روستایی در سطح کشور وضعیت خوبی داشته و هم اکنون از لحاظ پرداخت مشاغل فراگیر در جایگاه چهارم در کشور قرار دارد.
حسینی ادامه داد: بوکان از لحاظ جذب اعتبارات تاکنون موفق عمل کرده و توانسته است بیش از یک و نیم برابر تسهیلات اختصاص یافته به این شهرستان را به متقاضیان پرداخت کند که این امر نشان از تلاش مسوولان آن دارد و چنانچه توان جذب اعتبارات بیشتری را نیز داشته باشد، در اختیار آن قرار می گیرد.
فرماندار بوکان نیز در این جلسه به مشکلات سرمایه گذاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان ۱۵۲ طرح در بانک کشاورزی، ۸۲ طرح در بانک توسعه تعاون و ۸۱ طرح در صندوق کار آفرین امید بلاتکلیف است که امید می رود مشکلات این طرح ها مرتفع شود.
جمال خسروی ادامه داد: وحدت رویه در پرداخت تسهیلات در بانک های مختلف بوکان وجود ندارد و این مناسبات باعث مشکلاتی برای متقاضیان شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مجوزی در حوزه گردشگری در بوکان صادر نشده است، اظهار داشت: بانک ها از طرح های بوم گردی و گردشگری حمایت نمی کنند.
فرماندار بوکان افزود: تخصیص ندادن آب در این شهرستان برای اجرای طرح های مختلف بسیار جدی است و در این زمینه به توجه جدی مسوولان استان نیاز است.
در این جلسه ۱۲ سرمایه گذار بخش خصوصی به بیان مشکلات خود پرداختند و مدیران کل برای رفع مشکلات این سرمایه گذاران قول مساعدت دادند.
در این مراسم مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی حضور داشتند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دیدگاه


+ 6 = ده