دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی عزمی برای مهار کرونا ندارد

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی عزمی برای مهار کرونا ندارد

گروه خبر:ملامحمدی‌زاده گفت: عزمی در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی برای مهار کرونا وجود ندارد.
به گزارش آرازآذربایجان، علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه در بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان آذربایجان غربی با انتقاد از مدیریت پیشگیری از کرونا گفت: تمامی خلاء‌های موجود در روند پیشگیری و ابتلا و درمان کرونا ویروس را شناسایی کرده‌ایم، اما عزمی در دانشگاه علوم پزشکی برای حل مشکلات وجود ندارد.
او اظهار کرد: تمامی پیشنهادات ما از ۲۰ روز پشت در‌های بسته دانشگاه علوم‌پزشکی خاک می‌خورد در حالی که حتی یک روز هم برای عمل کردن دیر است.
فرماندار ارومیه افزود: حاضریم تمامی امکانات و ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهیم و همه ارگان‌ها پای کار بیایند.
ملامحمدی زاده بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مراجعه کنندگان به مراکز ۱۶ ساعته با نتایج کرونای مثبت مواجه می‌شوند، اما تا اعلام نتیجه که حداقل ۴۸ ساعت زمان می‌برد، افراد مراجعه کننده برای ادامه روند شغلی خود یا خرید‌های خانگی در جامعه حضور پیدا می‌کنند و باعث ابتلای افراد دیگر می‌شوند. بعد از مشخص شدن نتایج اولیه نیز حداقل سه بار دیگر برای ادامه آزمایشات و اسکن و تست از خانه خارج می‌شوند که در مسیر احتمال انتقال بیماری به دیگران بازهم وجود دارد.
او تاکید کرد: در حال حاضر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی و آزمایشگاه‌ها خود مرجع آلودگی بیشتر هستند.
فرماندار ارومیه ادامه داد: مردم برای جلوگیری از شیوع، خوب رعایت کردند، اما ما مسئولان به وظایف خود به خوبی عمل نکرده‌ایم. اگر هرکس به وظیفه خود عمل می‌کرد و همه پای کار بودند اکنون بار این بیماری بر دوش علوم‌پزشکی سنگینی نمی‌کرد و شاهد پیک سوم نبودیم.
او بیان کرد: ریاست محترم نظام پزشکی استان نسبت به تعطیلی همه جانبه استان به استاندار نامه می‌نویسد، اما حتی یکبار از روند بازرسی از زیرمجموعه‌های خود گزارشی ارائه نکرده است. اماکن زیرمجموعه این نهاد عموما آلوده و پرتجمع هستند.
مطب‌های پزشکان و آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی با خیل عظیم مردم بدون رعایت فاصله‌ها مواجه هستند.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۴ ق.ظ

دیدگاه


+ 2 = سه