نماينده مردم سردشت در مجلس:

بیمه سلامت قربانی پیش بینی اشتباه دولت از تعداد مشمولین شد

بیمه سلامت قربانی پیش بینی اشتباه دولت از تعداد مشمولین شد

گروه خبر:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به دقیق نبودن آمار دولت از تعداد مشمولین بیمه همگانی گفت: پیش بینی اشتباه باعث شد تا بیش از ۵ میلیون نفر بر افراد تحت پوشش اضافه شوند که این مساله مشکلات مالی زیادی در حزوه تامین دارو و ملزومات پزشکی به وجود آورد.
رسول خضری درباره ابلاغیه جدید وزارت بهداشت در خصوص محدود کردن بیمه سلامت به بیمارستان های دولتی گفت: در ابتدا، دولت یازدهم پیش بینی کرد که مشمولین بیمه همگانی از ۵ میلیون نفر بیشتر نمی شود اما این تعداد به ۱۰ میلیون ۴۰۰ هزار نفر رسید. علت چنین خطایی، دقیق نبودن آمارها بود که در نهایت باعث بروز مشکلات مالی در هزینه های تامین دارو، ملزومات پزشکی و پرداخت کارانه پزشکان شد که در حال حاضر چندین ماه است به تعویق افتاده است. وی ادامه داد: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه با وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر این مشکل حاد را مرتفع کنند.
از طرفی این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که انگلستان با آن حجم نقدینگی، ۱۸ سال طول کشید تا طرح تحول سلامت را در کشورش اجرایی کند لذا ما نمی توانیم توقع داشته باشیم در ۴ سال این طرح به نتیجه برسد. به نظر من یک بازه زمانی ۱۰ الی ۱۵ ساله لازم است تا برنامه مذکور محقق شود. نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با اشاره به زیرساخت های اجرای طرح تحول سلامت تصریح کرد: برای تحقق این طرح باید راهنمای بالینی، پرونده سلامت الکترونیک، کارت سلامت الکترونیک، تامین منابع پایدار، تضمین صندوق های بیمه درمانی و پزشک خانواده داشته باشیم که اکنون جز بحث پزشک خانواده که تازه امسال شروع به اجرا شده، هیچ یک از زیرساخت ها موجود نیست.خضری با بیان اینکه در زمان انتخابات ریاست جمهوری، دولت برای جلب آرا مردم روی طرح تحول سلامت بسیار مانور داد افزود: نقطه قوت دولت یازدهم حوزه سلامت بود به جای اینکه حوزه بهداشت و درمان باشد.
در زمان انتخابات هم تبلیغات زیادی در این مساله صورت گرفت بنابراین باید دولت در انجام وعده هایی که به مردم داده مصمم تر از قبل باشد. به گزارش آرازآذربایجان به نقل از موج، وی در ادامه در مورد علت تاخیر در به نتیجه رسیدن لایحه حمایت از حقوق کودک در مجلس اظهار داشت: من شفافیتی در لایحه دولت برای حقوق کودکان نمی بینم و یا شاید اراده ای برای این کار وجود ندارد.
در حال حاضر کودکان خیابانی به وفور دیده می شوند که این مساله جز آسیب های جدی جامعه است و برازنده یک کشور با این تاریخ کهن و برخوردار از نظام اسلامی نیست. در همین رابطه ما بارها در کمیسیون اجتماعی طرح های حمایتی را نوشتیم اما به دلیل آنکه بار مالی پیدا کرد، شورای نگهبان آن ها را مردود دانست.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۴ ق.ظ

دیدگاه


− هفت = 2