افزایش ۱۵ درصدی قیمت شیر در ارومیه/نظارت ها تشدید می شود

آرازآذربایجان– سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: قیمت شیر در استان ۱۵ درصد افزایش یافته است.
محمددهقان با بیان اینکه افزایش قیمت شیر و به تبع آن لبینات طرح سراسری است که ستاد تنظیم بازار کشور به تصویب رسیده است افزود: بر اساس تصویب ستاد تنظیم بازار کشور قیمت شیر ۲۰ درصد افزایش مصوب شده که این میزان در ارومیه ۱۵ درصد بوده است.
وی با اشاره به فعالیت سه واحد دولتی صنایع تبدیلی شیرخام در استان اظهارداشت: در حال حاضر هر کیلو گرم شیرخام فله‌ای به ۲۵ هزار یال رسیده این در حالی است که قبل از افزایش این میزان ۲۳ هزار ریال بود.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به برخورد قانونی با متخلفان تاکید کرد: هیچ واحد صنعتی در بخش شیر نمی‌تواند قیمت شیرخام و حتی محصولات لبنی را افزایش دهد افزایش قیمت‌ها بر اساس ستاد تنظیم بازار صورت می‌گیرد.پ
دهقان دلیل افزایش قمیت شیر را رکود بازار در شهرستانها، نارضایتی کارخانه‌های شیر و لبنیات عنوان و خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام اتحادیه لبنیات کشور افزایش ۲۰ درصدی شیر مصوب شده که این میزان در استان ۱۵ درصد اعمال شد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در این راستا قیمت لبنیات نیز بین ۵ تا ۱۵ درصد در پی افزایش قیمت شیر افزایش داشته است که طبیعی است اما در صورت اعمال افزایش بین از این میزان با تشدید نظارت با واحدهای متخلف برخورد جدی صورت می‌گیرد.
آذربایجان غربی با دارا بودن ۵۱۳ هزار راس دام سنگین و سه میلیون و ۷۶۹ هزار راس دام سبک به همراه ۶۷ هزار راس شتر وسایر تکسمان یکی از قطب‌های تولید شیر و گوشت کشور به شمار می‌رود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ

دیدگاه


7 − = یک