مرمت ابنیه و اماکن تاریخی آذربایجان غربی نیازمند همراهی شهرداری‌ها است

مرمت ابنیه و اماکن تاریخی آذربایجان غربی نیازمند همراهی شهرداری‌ها است

آراز آذربایجان-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مرمت ابنیه و اماکن تاریخی آذربایجان غربی نیازمند همراهی همه دستگاه‌ها به‌ویژه ایفای نقش مسئولانه شهرداری‌ها است.
جلیل جباری ، با تأکید بر اهمیت حفظ، احیاء و مرمت بافت تاریخی ارومیه این شهر برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: این اداره کل با تکیه بر اعتبارات استانی و ملی از سال ۹۶ اقدام به آغاز مرمت و احیاء چند بنای واجد ارزش و ثبتی در محدوده بافت تاریخی ارومیه کرده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در همین راستا با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن در خیابان امام ارومیه مورد مرمت و احیا واقع شد و امید می‌رود به زودی نخستین موزه مدرسه در همین مکان راه‌اندازی شود.
جباری گفت: علاوه بر آن دومین ساختمانی که با همکاری دانشگاه ارومیه تبدیل به موزه طب خواهد شد مدرسه قدیمی طب در پردیس این دانشگاه در خیابان دانشکده است که در دو سال گذشته کار احیا و مرمت آن انجام شده و در آینده ای نزدیک به عنوان موزه در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: مرمت و احیا مسجد جامع ارومیه که از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی این شهر است نیز در چند سال اخیر جزو محوری‌ترین فعالیت‌های این اداره بوده و همچنان عملیات احیا حجرات آن ادامه دارد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مرمت ابنیه و اماکن تاریخی آذربایجان غربی نیازمند همراهی همه دستگاه‌ها به‌ویژه ایفای نقش مسئولانه شهردای هاست.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۴ ب.ظ

دیدگاه


هشت + 6 =