امام جمعه اروميه:

برگزاری راهپیمایی ضداستکباری ریشه دینی دارد

برگزاری راهپیمایی ضداستکباری ریشه دینی دارد

گروه خبر: امام جمعه ارومیه گفت: برگزاری راهپیمایی‌های ضد استکباری از ریشه‌های دینی برخوردار است.
به گزارش آرازآذربایجان، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی درخطبه‌های نماز جمعه این شهرستان در جمع مردم، اظهار کرد: در دین مبین اسلام به برگزاری راهپیمایی‌های ضد استکباری تاکید ویژه شده است.
وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام نه‌تنها ظلم بلکه دفاع از ظالم را هم ممنوع و حرام اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: بنابراین باید برای پشتیبانی از مظلومان گام برداشته شده و از همه ظرفیت‌های موجود در این زمینه استفاده کنیم.
این مسئول با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور برای پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین اشغالی امروز به خیابان‌ها آمده و شعارهای ضداستکباری سر داده‌اند، گفت: از این رو به تکلیف دینی خود جامه عمل پوشانده‌اند.نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اظهار به اینکه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و همچنین سایر بزرگان دین بر ضرورت حمایت از غزه تاکید جدی دارند، گفت: به خاطر فرمان خدا جهت حمایت از مظلوم تاکید دارند.
قریشی با اظهار تاسف از اینکه یک زمان عده‌ای قلیل شعار »نه غزه نه فلسطین« سر می‌دادند، افزود: افرادی که چنین شعارهایی سر داده، و عقایدی از این نوع دارند، در واقع با دستور خداوند متعال مخالفت می‌ورزند.
این مدرس حوزه و دانشگاه با اظهار به اینکه رژیم آل سعود رفتار، گفتار و عملکرد متضادی دارد، گفت: در کلام به توصیه‌ها و رهنمودهای رسول خدا (ص) و توصیه‌های دینی می‌پر‌دازند، اما در عمل شنیع‌‌ترین اعمال را مرتکب می‌شوند.
این مدرس حوزه و دانشگاه بر ضرورت به جا آوردن عبادت‌ها و طاعات در دهه آخر ماه مبارک رمضان تاکید و تصریح کرد: هرگز نباید در روزهای پایانی این ماه پر فیض و برکت در به جا آوردن تکالیف دینی خود سست شویم.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۳ ق.ظ

دیدگاه


× هشت = 64