مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي:

۴۰۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه آهن ارومیه – مراغه تخصیص یافت

۴۰۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه آهن ارومیه – مراغه  تخصیص یافت

گروه خبر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل ایستگاه‌ها، سکوهای بارگیری، ایستگاه‌های سوخت گیری و تکمیل مسیر راه آهن ارومیه به مراغه تخصیص یافت.
به گزارش آراز آذربایجان،سید محسن حمزه‌لو با بیان اینکه با توجه و توسعه این بخش حمل و نقل ریلی افزایش و کاهش تلفات جاده‌ای را شاهد خواهیم بود، اظهار کرد: زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های باری راه آهن ارومیه تکمیل نشده است؛ نبود سکوی بارگیری و تخلیه از مهمترین موضوعات است؛ دیگر موضوع هم نبود ایستگاه سوخت گیری در ایستگاه راه آهن ارومیه است و قطار برای سوخت گیری باید در مراغه ۲ ساعت توقف و سوخت گیری کند.
وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت باری راه‌آهن آذربایجان‌غربی در اولویت است، ادامه داد: ایستگاه‌های قطار و مسیر ریلی از مسائل مهمی بوده که تاکنون از ظرفیت باری این بخش استفاده نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه امروز راه آهن ارومیه در حوزه مسافربری هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد و زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های باری آن تکمیل نشده است، گفت: مجموعه راه و شهرسازی اقدامات زیادی در راستای گسترش شبکه حمل و نقلی و پیشرفت و توسعه استان انجام داده است لذا همچنان بر این معتقدیم که نیازمند فعالیت و تلاش مضاعف برای ارتقا وضعیت موجود هستیم.
خط آهن مراغه – ارومیه ۲ استان مهم کشور را به هم وصل کرده است و از شهرهای ملکان، نقده، میاندوآب و مهاباد عبور می‌کند، این خط آهن همچنین در روستاهای قزل قلعه، شیرین بلاغ و رشکان ایستگاه دارد و طول آن ۱۸۵ کیلومتر است.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۰۶ ق.ظ

دیدگاه


نُه × = 63