رييس دانشگاه علوم پزشکي استان:

پنج بیمارستان در جنوب آذربایجان‌غربی در حال ساخت است

پنج بیمارستان در جنوب آذربایجان‌غربی  در حال ساخت است

گروه خبر: رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: پنج بیمارستان جدید با یک هزار و ۲۳۲ تخت بیمارستانی در شهرهای مختلف جنوب این استان در حال ساخت است که امسال ۲ بیمارستان با ۳۰۰ تخت به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش آراز آذربایجان، محمدامین ولی زاده در مهاباد افزود: هم اکنون عملیات ساخت بیمارستان‌های ۳۵۰ تختخوابی میاندوآب، ۳۵۰ تختخوابی مهاباد، ۲۵۰ تختخوابی بوکان، ۸۵ تختخوابی اشنویه و ۲۰۲ تخخوابی نقده در قالب پنج پروژه در حال انجام است که از این بین، ? بیمارستان نقده و اشنویه امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۵۵۶ تخت بیمارستان در جنوب آذربایجان غربی موجود است که طبق افق ۲ سال آینده باید به ۲ هزار و ۲۸۴ تخت بیمارستانی ارتقا یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱۴ پزشک متخصص و ۴۹۱ پرسنل فوریت پزشکی در جنوب استان به بیماران خدمات درمانی ارایه می‌دهند.
ولی زاده با اشاره به برنامه های توسعه بهداشت و درمانی در سال جاری گفت: ۸۴ مصوبه درمانی در قالب سفر رییس جمهور، مقام عالی استان و همچنین طرح‌های محرومیت زدایی مربوط به جنوب استان است.به گفته وی، ساخت ۲۲ خانه بهداشت، هشت پایگاه سلامت، ۱۰ پایگاه شهری و روستایی و ۲۳ مرکز جامع سلامت برای سال جاری در دست اقدام بوده که طی هفته دولت و یا دهه فجر به بهره‌برداری خواهند رسید.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۹:۰۹ ق.ظ

دیدگاه


8 − = شش