معاملات بورسی آذربایجان‌غربی به بیش از ۵۶۶ میلیارد ریال رسید

معاملات بورسی آذربایجان‌غربی به بیش از ۵۶۶ میلیارد ریال رسید

آرازآذربایجان،مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۱۷۴ میلیون و ۲۱۱ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در استان طی هفته گذشته، گفت: ارزش معامله‌های این بازار طی این مدت بیش از ۵۶۶ میلیارد و ۲۶۷ میلیون ریال بود.
وحید جوادی اظهار کرد: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی هفته گذشته با ۶۴ هزار و ۸۵۶ واحد افزایش به یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۰۶ واحد رسید.
وی با اشاره به اینکه هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز افزایش ۹۴۰ واحدی را در این مدت تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز تا پایان هفته گذشته به ۱۹ هزار و ۳۱۸ واحد رسید.
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از ۱۴۹ شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، ادامه داد: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری “بورسیران” بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۳۷.۵ درصد به خود اختصاص داد.
جوادی، از سهم ۵۲ درصدی خرید طی هفته گذشته نیز خبر داد و گفت: در این مدت، سهام شرکت سایپا با ۹ درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.
بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ و با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۴:۲۸ ب.ظ

دیدگاه


هفت − 2 =