مسدود بودن کانال های انتقال آب از علل وقوع سیل در آذربایجان غربی است

گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کانال های انتقال آب باید سریعا لایروبی شوند چرا که عامل مهمی درجلوگیری از وقوع سیل هستند.
به گزارش آراز آذربایجان، حجت الاسلام سید سلمان ذاکر با اشاره به اینکه مسدود بودن برخی کانال های انتقال آب موجب سیل اخیر در ۴ شهر استان شده و باید سریعا لایروبی کانال ها انجام شود، افزود: دولت متاسفانه با هزینه فراوان کانال های انتقال آب را احداث می کنم ولی نیمه کاره رها می کند.
وی تصریح کرد: باید لایروبی کانال های انتقال آب به ویژه در قوشچی، روستاهای نجف اباد و قره باغ فورا لایروبی شوند.نماینده مردم ارومیه در مجلس در خصوص خسارت سیل اخیر نیز خاطرنشان کرد: در سیل اخیر ۱۱ روستا به مساحت ۵۵۰هکتار از مزارع و ۳۸۰ هکتار از باغات آسیب دیدند که مزارع ۱۰۹ درصد و اراضی صیفی کاری شده ۸۰ درصد ارزیابی شدند.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی اظهار کرد: در این سیل متاسفانه کشاورزان گندم و جوکار آسیب جدی دیدند که جهاد کشاورزی باید با ارزیابی خسارت به مشکلات این کشاورزان رسیدگی کند.
حجت الاسلام ذاکر یادآور شد: با توجه به اینکه هر ساله شاهد وقوع سیل هستیم باید با لایروبی و اقدامات پیشگیرانه دیگر ایمنی روستاهای استان را در مقابل حوادث طبیعی بالا ببریم.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۴۷ ب.ظ

دیدگاه


دو × = 8