یک مسئول اعلام کرد

محور ارومیه- مهاباد رتبه نخست پرحادثه ترین محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

محور ارومیه- مهاباد رتبه نخست پرحادثه ترین محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

آرازآذربایجان،رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: بر اساس تحلیل آماری تصادفات، سهم محور ارومیه -مهاباد (بلوار شهید فعال) در بروز تصادفات استانی ۹ درصد است که از این حیث در رتبه نخست پر حادثه ترین محورهای مواصلاتی استان قرار دارد.
سرهنگ رضا پناهی مقدم با بیان اینکه تعداد ۵ بریدگی غیر استاندارد و غیر ایمن در محور شهید فعال قرار دارد، افزود: مطالعات انجام شده در خصوص محور شهید فعال نشانگر آن است که بیش از ۳۹ درصد تصادفات این محور در محدوده این پنج بریدگی رخ می دهد.
وی ادامه داد: برابر پایش آمار سامانه های تردد شمار در یازده ماه سال جاری، ۱۱ درصد کل تردد استان در محور ارومیه _مهاباد صورت پذیرفته است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان در خصوص ایمن سازی محور شهید فعال افزود: حسب تدابیر سلسله مراتب و در راستای اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان و شورای راهبری استان، بریدگی های محور شهید فعال مسدود و تعداد ۳ دور برگردان ایمن و غیر همسطح در این محور افتتاح خواهد شد.
وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی گفت: تخلفات حادثه ساز رانندگی، خط قرمز پلیس به شمار می روند و در راستای اجرای تدابیر ابلاغی، با رانندگان خاطی به جد و بدون اغماض برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی عنوان کرد: بهره برداری از دوربرگردان عربلو به عنوان اولین دوربرگردان ایمن از مجموع سه دوربرگردان ایمن در محور شهید فعال، نقطه عطفی است در کاهش تصادفات و ایمن سازی محور که لازم است تا مردم عزیز هم استانی ضمن رعایت مقررات و پرهیز از ارتکاب تخلفات حادثه ساز، همکاری لازم را با مجموعه پلیس راه استان به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر محور های مواصلاتی استان، داشته باشند.
گفتنی است محور شهید فعال به طول ۲۵ کیلومتر در جنوب شهرستان ارومیه قرار دارد و به عنوان شاهراه ارتباطی جنوب استان با مرکز استان به شمار می رود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۹ ق.ظ

دیدگاه


7 − یک =