نماینده ارومیه در مجلس اعلام کرد

عقب‌ماندگی جاده‌های آذربایجان‌غربی از نظر ایمنی

عقب‌ماندگی جاده‌های آذربایجان‌غربی از نظر ایمنی

آرازآذربایجان،نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان‌غربی از نظر ایمنی جاده‌ها نسبت به سایر استان‌ها عقب است.
حجت الاسلام سید سلمان ذاکر افزود: استان از نظر ایمنی جاده‌ها از سایر استانهای دیگر کشور عقب است و همین عقب‌ماندگی موجب شده آمار تصادفات جاده ای در استان روند افزایشی داشته باشد.
وی تصریح کرد: وضعیت نامناسب و نا ایمن جاده‌های استان مربوط به سالهای اخیر نبوده و عقبه‌ای تاریخی دارد که برخی کم کاری‌ها در عرصه اصلاح و بازسازی راهها مزید بر علت شده که وضعیت جاده‌های استان شرایط خوبی نداشته باشد.
وی با اشاره به اتمام مسیر ارومیه _ سرو خاطر نشان کرد: با اتمام آزاد راه ارومیه به تبریز و مهاباد به سردشت یک تحول خوبی در جاده‌های استان را شاهد خواهیم بود و این عقب ماندگی تا حدودی جبران خواهد شد.
حجت الاسلام ذاکر یاد آور شد: هرچند سیاست مدیریت جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی رفع نقاط حادثه خیز و اصلاح آنها است اما برای عملیاتی شدن سریع برنامه‌ها نیازمند حمایتهای مادی و تخصیص بودجه از طرف دولت هستیم.
وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه آزاد راه ارومیه_ تبریز نیز افزود: قطعه سوم این پروژه همچنان با مشکل مواجه هست ‌که امید است با ورود پیمانکار جدید تونل از سمت ارومیه به طول ۲۳ کیلومتر هرچه سریعتر به اتمام برسد تا شاهد کاهش تصادفات و رونق ترانزیت و اقتصاد استان باشیم.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۳:۰۰ ب.ظ

دیدگاه


9 − نُه =