معاون دادستان و انقلاب مرکز آذربايجان غربي:

رسانه ها از دامن زدن به مسائل قومیتی خودداری کنند

رسانه ها  از دامن زدن  به مسائل قومیتی  خودداری کنند

گروه خبر: معاون دادستان و انقلاب مرکز آذربایجان غربی گفت: تخریب و بداخلاقی انتخاباتی قابل قبول نبوده و سیاه نمایی و ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه جرم بوده و رسانه ها از دامن زدن به مسائل قومیتی خودداری کنند.
به گزارش آراز آذربایجان، مصطفوی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه مطبوعات استان برگزار شد، با اشاره به تخلفات حوزه تبلیغات انتخاباتی، افزود: تجمع اعتراض آمیز و ادعای توقف انتخابات و هر اقدامی که موجب اخلال در امنیت عمومی و اخلال در روند انتخابات گردد جرم است.
وی ادامه داد: سیاه نمایی و ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه جرم بوده و رسانه ها از دامن زدن به مسائل قومیتی خودداری کنند.
مصطفوی اظهار کرد: تخریب و بداخلاقی انتخاباتی قابل قبول نبوده و با رسانه هایی که به جای تبلیغ و تشریح برنامه ها، اقدام به تخریب نامزدهای انتخاباتی کنند، برخورد می شود.
وی با بیان اینکه استفاده غیرمجاز از امکانات دولتی برعلیه و له نامزدها، استفاده ی ابزاری از شخصیت ها و هنرمندان‌، ورزشکاران و….انتشار محتوای تبلیغاتی توسط مجریان، ناظران انتخاباتی جرم است، گفت: انتشار نظرسنجی‌ها و یا نظرسازی کاذب که از مجاری غیررسمی انعکاس پیدا می‌کند و مبدا آن مشخص نیست، در خصوص انتخابات و نامزدهای انتخاباتی جرم است؛ همچنین دعوت به تجمع و تحصن که اخلال در انتخابات را به همراه داشته باشد، جرم محسوب می‌شود.
مشارکت حداکثری در انتخابات همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.علیرضا نوروزی‌، بر لزوم ایجاد شور و نشاط انتخاباتی رسانه ها تاکید کرد و گفت: رسانه ها با ایجاد شور و نشاط انتخاباتی موجبات افرایش مشارکت در انتخابات را رقم زنند.
وی با بیان اینکه،رسانه ها موثر ترین عوامل در ایجاد ارامش در جامعه هستند، گفت: آذربایجان غربی جزء استان های آرام است که بی شک با تدابیر رسانه ها این آرامش رقم خورده است.مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی، تصریح کرد: امیدواریم با اتخاذ تدابیر دستگاه های نظارتی و اجرایی شاهد برگزاری انتخابات پاک و گسترده در استان باشیم.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۴ ب.ظ

دیدگاه


× شش = 48