برای نخستین بار؛

دانشنامه نقش زنان در دفاع مقدس در آذربایجان غربی تدوین شد

دانشنامه نقش زنان در دفاع مقدس در آذربایجان غربی تدوین شد

آرازآذربایجان،مسوول نشر آثار مشارکت زنان در جنگ بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: برای نخستین بار در استان دانشنامه نقش زنان در این دوران با هدف معرفی فداکاری‌ها و تلاش این قشر در هشت سال جنگ تحمیلی تدوین شده بزودی چاپ می‌شود.
لیلا سپهری با بیان اینکه این دانشنامه در هفت فصل تدوین و مرحله جمع آوری اطلاعات آن تمام شده است، اظهار کرد: نزدیک چهار فصل این کتاب تمام شده و سه فصل دیگر آن در حال اتمام است و سعی بر این است تا پایان سال کتاب به مرحله چاپ برسد.
سپهری افزود: فصل اول این دانشنامه مربوط به جفرافیای استان، فصل دوم مادران شهدا، فصل سوم همسران شهدا، فصل چهارم زنان شهیده، فصل پنجم پشتیبانی و امدادگران، فصل ششم آمار و تحلیل داده‌ها و فصل هفتم نتیجه گیری، پیشنهادات و انتقادات است.
مسوول نشر آثار مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی اضافه کرد: این دانشنامه به عنوان کناب مرجع و جهت مطالعه و آشنایی با فداکاری و ایثار زنان در دوران دفاع مقدس است.
سپهری یادآور شد: این دانشنامه همچنان برای اضافه کردن افرادی که در دوران دفاع مقدس و پشت جبهه تلاش کرده‌اند، باز خواهد بود زیرا پس از دیدن این کتاب افرادی که فراموش شده و معرفی نشده‌اند با ارایه اسناد و مدارک تاریخی به این دانشنامه اضافه خواهند شد.
وی ادامه داد: سعی کردیم هر سال اسوههای مقاومت و ‌افرادی را که در پشت جبهه کار کردند را پیدا کنیم و این یکی از برنامه‌های ابلاغی است.
سپهری‌ تاکید کرد: در این خصوص چند کتاب از جمله «چهل یاس ماندگار و بغض های شکسته» منتشر و چاپ شده است.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۷ ق.ظ

دیدگاه


8 × = هفتاد دو