بورس آذربایجان‌غربی روی خط قرمز

بورس آذربایجان‌غربی روی خط قرمز

آراز آذربایجان- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن با ۳۴ هزار و ۹۵۴ واحد کاهش به ۵۲۰ هزار و ۲۱۱ واحد رسید.
وحید جوادی با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهش ۳۳۷ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان هفته گذشته به ۶ هزار و ۷۶۷ واحد رسید.
وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۱۰۴ میلیون سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معامله‌های بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۹۲۷ میلیارد ریال بود.
وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از ۲۹۱ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۹ درصد به خود اختصاص داد.
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از سهم ۴۰ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت شرکت بانک ملت هشت درصد ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.
بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷ ق.ظ

دیدگاه


سه + = 5