بزرگترین حسرت افرادی که طلاق می گیرند

بزرگترین حسرت افرادی که طلاق می گیرند

گروه خانواده وسلامت:طلاق از دشوار ترین تصمیمات افراد در زندگی است. آگاهی از برخی نکات قبل از طلاق به شما برای گرفتن تصمیم درست و نداشتن حسرت بعد از آن کمک بسزایی میکند.
حسرت و افسوس هایی که پس از طلاق سراغمان می آید
طلاق یک مسئله بسیار سخت است که ممکن است برخی از افراد مجبور به انجامش شوند و ازدواج خود را به پایان برسانند. ای کاش برای شادی؛ به همسرم وابسته نبودم
خیلی از افرادی که طلاق گرفتند، اظهار کرده اند که در طول زندگی مشترک از همسرشان توقع داشتند آن ها را شاد و خوشحال کند و بعد از طلاق به این نتیجه رسیدند که خودشان می توانستند عامل شادی در زندگی باشند و به همین دلیل پشیمان هستند که چرا در آن دوران؛ برای شادی به همسر وابسته بودند.
ای کاش در مورد احساساتم صحبت می‌ کردم
بسیاری از افراد بعد از طلاق به این نتیجه رسیده اند که خیلی اوقات احساسات خود را بیان نمی کردند و اگر می توانستند احساسات شان را بیان کنند، از بسیاری از مشکلات جلوگیری می شد.
ای کاش حساب و کتاب بیشتری داشتم
بسیاری از افرادی که طلاق گرفتند، حسرت این موضوع را می‌ خورند که چرا خیلی از مسائل را نادیده می‌ گرفتند و ولخرجی می‌ کردند و حساب و کتاب نداشتند.
ای کاش دعوا نکردن را به حسابِ داشتنِ یک زندگی خوب نمی گذاشتم
بسیاری از افراد در طول زندگی مشترک نارضایتی هایی دارند اما آن را به زبان نمی‌ آورند تا جر و بحث و دعوا اتفاق نیافتد. احتمالاً به خاطر همین خودشان را راضی می‌ کنند که هیچ مشکلی در زندگی ندارند.
ای کاش مشاوره بعد از ازدواج را جدی می گرفتم
بسیاری از افراد بعد از طلاق متوجه می‌ شوند که این مشاوره ها چقدر می تواند مفید و مؤثر باشد و زندگی را نجات دهد. به خاطر همین بسیاری از آن ها حسرت می خورند که چرا در دوران ازدواج از مشاور کمک نگرفتند.
ای کاش با خانواده همسر حد و مرز تعیین می‌ کردم
بسیاری از مشکلات به خاطر خانواده همسر رخ می‌ دهد و دخالت های بی جای آن ها باعث می‌ شود که زن و شوهر از یکدیگر دور شوند. بسیاری بعد از طلاق حسرت این را می خورند که چرا به خاطر رفتارشان با خانواده همسر یا دیگران حد و مرز مشخص نداشتند.
ای کاش بچه نداشتم
بسیاری از افراد بعد از طلاق مدام خودشان را سرزنش می‌ کنند که چرا در زندگی که به آن اطمینان کافی نداشتم، بچه دار شدم و یک بچه را هم قربانی وضعیت آشفته زندگی خود کردم‌.
ای کاش مسائل مادی را با مسائل عاطفی ترکیب نمی‌ کردم
بسیاری از افراد به خاطر مشکلات مادی با یکدیگر اختلاف پیدا می کنند اما بعد از طلاق به این نتیجه می‌ رسند که نباید موضوعات مادی را در زندگی مشترک وارد می‌ کردند.
ای کاش خانواده را به شغلم ترجیح می دادم
خیلی ها بعد از طلاق احساس تنهایی می‌ کنند و حسرت زندگی گذشته را دارند و همین باعث می شود که به فکر فرو بروند و حسرت بخورند که چرا در گذشته که زندگی مشترک داشتم، شغلم را به خانواده ترجیح می‌ دادم.
ای کاش جدایی را آسان نمی پنداشتم
بسیاری از افراد زمانی که ازدواج می کنند، فکر می‌ کنند جدا شدن کار راحتی است و خیلی خوب می توانند از پس مشکلات بعد از طلاق بر بیایند اما بعد از طلاق همه چیز تغییر می‌ کند و در نتیجه حسرت می خورند که ای کاش این قضیه را انقدر آسان نمی پنداشتم.
ای کاش احساسات همسرم را در نظر می‌ گرفتم
زمانی که افراد با یکدیگر به مشکل برمی‌ خورند و اختلاف نظر پیدا می کنند، هر کدام فقط به احساسات و عواطف خودشان فکر می کنند؛ اما بعد از طلاق یعنی بعد از این که تنها می شوند، خود را جای همسر می‌ گذارند و به او هم حق می دهند.
اهمیت مراقبت از خود بعد از طلاق
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از نمناک،با وجود همه حسرت ها پشیمانی هایی که بعد از طلاق به سراغ تان آمده است، باید به این فکر کنید مراقبت از خود اهمیت بسیار زیادی دارد. پس باید به داد خودتان برسید، به گذشته فکر نکنید و سعی کنید که انرژی خود را سالم و بالا نگه دارید.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۸ ق.ظ

دیدگاه


− 5 = دو