استاندار آذربايجان غربي:

اعتبارات ملی برای اجرای پروژه های استانی جذب شود

اعتبارات ملی برای اجرای پروژه های استانی جذب شود

گروه خبر: استاندار آذربایجان غربی بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات ملی آذربایجان غربی تاکید کرد.
به گزارش آرازآذربایجان، محمدصادق معتمدیان در دیدار با نمایندگان آذربایجان غربی اظهار کرد: جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه‌ها برای اتمام پروژه‌های استان، حضور در کمیسیون تلفیق و افزایش اعتبارات استان در بودجه سال آینده، جذب اعتبارات برای فصل آموزش برای ساخت و نوسازی فضاهای آموزشی، تأمین اعتبار برای اجرای سند سازگاری با کم آبی، جذب اعتبارات ویژه ملی در راستای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری، اصلاح و توسعه شبکه‌های انتقال آب از جمله مطالباتی است که نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی می‌توانند از ظرفیت‌های ملی پیگیری کنند.
وی ادامه داد: ما صدای رسای مردم استان خواهیم بود تا بتوانیم دغدغه‌های مردم را در سطح ملی مطرح و سهم استان را از منابع و اعتبارات کشور دریافت کنیم، به دنبال کارهای سخت و پرگره در استان می‌رویم و با استفاده از تیم‌های مدیریتی و مدیران شجاع، کارآمد، متعهد و انقلابی و هماهنگ و تمامی ظرفیت‌های ملی و استانی برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کنیم.
معتمدیان با تاکید بر افزایش هم افزایی و تعامل بیشتر با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ مرز بندی برای افزایش تعامل و همفکری وجود ندارد، چرا که تمامی دغدغه‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، دغدغه‌ی تیم مدیریتی استان است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با همفکری و تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استفاده از ظرفیت‌های استان، مسائل و مشکلات مردم را حل کنیم و نتیجه این تلاش‌ها در حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم دیده شود.
وی با اشاره به محدود بودن منابع مالی کشور، بر اولویت بندی اجرای پروژه‌ها در استان تاکید کرد و گفت: تیم‌های مدیریتی در استان تشکیل می‌شود و بعد از احصاء مشکلات مردم در تمامی مناطق استان از ظرفیت‌های استانی و ملی برای حل این مشکلات استفاده می‌کنیم.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ۸۰ درصد اعتبارات کشور در اختیار وزارتخانه‌ها و نهادهای ملی است و باید تلاش کنیم با پیگیری‌ها مدیران استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این اعتبارات برای آبادانی و پیشرفت استان جذب و استفاده شود.
معتمدیان با اشاره به مشکلات زیاد مردم استان در حوزه‌های مختلف گفت: حل بسیاری از این مشکلات حتی نیاز به اعتبار مالی ندارند و با یک تصمیم گیری مدیریتی، قابل حل هستند.
معتمدیان با اشاره به سفرهای ریاست جمهوری به استان‌های مختلف کشور، ادامه داد: برای سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی اعلام آمادگی کردیم و امیدواریم از ظرفیت حضور رئیس جمهور در استان در جذب اعتبارات بیشتر در بودجه سال آینده و اتمام طرح‌های نیمه تمام استفاده شود.
وی با قدردانی از تلاش تمامی مهندسین و کارکنان طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی، حفر تونل ۳۶ کیلومتر انتقال آب از سد کانی سیب به اتمام رسید.استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فعالیت جزیره‌ای و بخشی برخی از بانک‌ها بویژه بانک‌های خصوصی در استان ادامه داد: برخی از بانک‌ها منابع جذب شده در استان را در خارج از استان سرمایه گذاری می‌کنند و این برای استان قابل قبول نیست و منابع جذب شده در استان باید برای آبادانی، پیشرفت و سرمایه گذاری در استان هزینه شود.وی همچنین با اشاره به مشکلات برخی از تعاونی‌های مسکن در شهرهای استان ادامه داد: به منظور رفع موانع و مشکلات این تعاونی‌ها کمیته پیگیری مشکل تعاونی‌های استان در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و پرونده تک تک این تعاونی‌ها بصورت مجزا بررسی خواهد شد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۸ ق.ظ

دیدگاه


× سه = 18