شهردار اروميه:

ارومیه به ۸۰۰ دستگاه اتوبوس شهری جدید نیاز دارد

ارومیه  به ۸۰۰ دستگاه  اتوبوس شهری جدید  نیاز دارد

گروه خبر:شهردار ارومیه گفت: ارومیه به‌طور متوسط به بیش از ۸۰۰ دستگاه اتوبوس شهری نیاز دارد و در بحث تأمین نیازهای این حوزه نیز دچار مشکل هستیم و حتی اگر نقدینگی برای خرید نیز وجود داشته باشد، امکان تحویل اتوبوس وجود ندارد.
به گزارش آراز آذربایجان، حسین مهدی‌زاده در برنامه زنده رادیویی شهریمیز صدای مرکز آذربایجان‌غربی با بیان مشکلات شهر ارومیه افزود: بیش از ۷۳ درصد جمعیت کشور شهرنشین شده‌اند که در حوزه‌های مختلف تولید و مصرف تأثیر گرفته‌اند و ارومیه نیز بر اساس نرخ رشد جمعیت و مهاجرت ثابت شده است که به بیش از یک میلیون نفر سرویس می‌دهد و نزدیک به ۷۰ هزار نفر جمعیت شناور داریم.
وی اظهار کرد: در مطالعات مدیریت شهری باید جمعیت را بیش از جمعیت ساکن فعلی در نظر بگیریم و اگر توسعه حمل‌ونقل عمومی را نیز بررسی کنیم باید به صورت حومه‌ای نگاه شود و استفاده از خودروهای شخصی نیز به حداقل برسد.
مهدی‌زاده گفت: ناوگان حمل‌ونقل عمومی باید تبدیل به ناوگانی پاسخگو باشد و توجه به این حوزه را باید به‌طور جدی دنبال کنیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر ارومیه فقط از تاکسی و اتوبوس بهره‌مند است و ناوگان اتوبوس شهری نیز از کیفیت لازم برخوردار نیست و ظرفیت تولید داخلی کفاف نیازهای داخلی را نمی‌دهد.
مهدی‌زاده ادامه داد: ارومیه به‌طور متوسط به بیش از ۸۰۰ دستگاه اتوبوس شهری نیاز دارد و در بحث تأمین نیازهای این حوزه دچار مشکل هستیم و حتی اگر نقدینگی برای خرید نیز وجود داشته باشد امکان تحویل اتوبوس وجود ندارد.
شهردار ارومیه با بیان اینکه چهار سیاست را در ارومیه برای حوزه ترافیک مدنظر قرار داده‌ایم، تصریح کرد: در مرحله اول مداخله در ۱۴ گره ترافیکی را که شناسایی شده است، انجام می‌دهیم و در مرحله دوم توزیع ترافیک را مدنظر داریم و تأکید داریم برخی سفرهای شهری نباید به داخل شهر هدایت شوند.وی ادامه داد: توسعه ناوگان‌های حمل‌ونقل در موضوعات تاکسی و اتوبوس و مباحث فرهنگی و آموزش نیز موارد دیگر حوزه ترافیک هستند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۴ ق.ظ

دیدگاه


دو × = 12