معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح جمع‌آوری فاضلاب مناطق محروم ارومیه

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح جمع‌آوری فاضلاب مناطق محروم ارومیه

آرازآذربایجان،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح جمع آوری فاضلاب مناطق محروم ارومیه با یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار محقق می‌شود که ۵۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
رضا ابراهیمی در بیست و پنجمین جلسه شورای نهادهای حمایتی استان افزود: ۲ هزار و ۷۰۰ متر خط انتقال آب شرب برای تقویت فشار آب مناطق محروم و حاشیه ای ارومیه(کوی لاله، رشادت، دین پرست، سالار، اسلام اباد و بادکی) احداث و راه اندازی شد که در سفر وزیر کشور به ارومیه به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: کمبود فضای آموزشی در مناطق حاشیه ای از مشکلات مهم دانش آموزان بود که باید به روستاها و یا مناطق همجوار اعزام می شدند که با راه اندازی ۲ مدرسه ۱۲ کلاسه با ظرفیت یک هزار نفر این مشکل رفع شد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار نفر در مناطق یاد شده ساکن هستند ادامه داد: در برخی از مناطق این محله در خدمات اولیه هم دچار مشکل بودیم به گونه ای که بعد از شناسایی ۸۵ معبر و کوچه شناسایی و پلاک گذاری شده و ۶ هزار و ۷۰۰ کد پستی دریافت کردند.
وی اظهار کرد: در این مناطق چندین میز خدمت دایر شد تا نسبت به حل مشکلات این مناطق و رفع آنها اقدام شود.
رییس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: حاشیه نشینی، زنان سرپرست خانواده، اعتیاد و ازدواج جوانان از جمله مواردیست که توجه خاصی به آن در اختصاص بودجه وجود دارد.
مهدی عیسی زاده افزود: کارهای عظیمی در نظام اسلامی انجام شده ولی نتوانستیم این اقدامات را به نحوه مطلوبی بیان کنیم و از حقوق آن به نحو احسن دفاع کنیم.
وی گفت: وحدت کاملی بین نیروهای دولت و مجلس وجود دارد و درخواست می شود تا اطلاعات دقیق در زمینه بودجه بندی تهیه و ارائه شود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۴ ق.ظ

دیدگاه


شش + 2 =