۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان آذربایجان غربی واریز شد

۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان آذربایجان غربی واریز شد

آرازآذربایجان- استاندار آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی نهادهای مسوول، ۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان استان واریز شد.
محمدمهدی شهریاری افزود: این اعتبار از محل فروش سوخت سهمیه مرزنشینان به حساب هر خانواده مرزنشین استان واریز شده است.
وی اظهار داشت: این اعتبار برای هر خانواده مرزنشین ۴۰۰ هزار تومان است که به حساب ۷۵ هزار خانوار مرزنشین استان واریز شده است.
سهمیه سوخت مرزنشینان پیش از این به میزان ۱۲ هزار تن در ماه به آذربایجان غربی اختصاص می یافت و مجوز توزیع آن به ۳۰ نفر خاص (کارگزار) واگذار می شد و آنان هم حواله های این سوخت را در بازار آزاد عرضه کرده و ضمن کسب سود قابل توجه، ۱۰۰ تومان هم از بابت هر لیتر آن به حساب استانداری واریز می کردند.
این سهمیه طی سال گذشته با افزایش روبرو بود و در مردادماه ۸۰ هزار تن، در شهریورماه ۷۰ هزار تن و در مهرماه که محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی معرفی شد، نیز ۴۰ هزار تن مجوز صادر شده بود.
با تدبیر استاندار آذربایجان غربی این سهمیه به مزایده گذاشته شد و تا ۲۵ هزار ریال به فروش رفت؛ در سایه این روش درآمد ناشی از فروش سوخت مرزنشینان که کمتر از ۱۰ میلیارد تومان بود به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و به حساب استانداری واریز شد.
اکنون چندین هزار دانش آموز ۹۷۰ کیلومتر مرز آذربایجان غربی با سه کشور همسایه از همین محل، اغذیه رایگان دریافت می کنند و ۸۰ هزار مسکن روستایی مرزی هم بیمه حوادث شده است؛ همچنین از این محل در مهر سال جاری بازماندگان از تحصیل در نوار مرزی این استان زیرپوشش آموزش و پرورش قرار گرفته اند و بیمه عشایر روستایی نیز از سوی استاندار آذربایجان غربی در حال پیگیری است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰ ق.ظ

دیدگاه


− دو = 4