۲۵۰ هزار نفر در ارومیه در ساکن سکونتگاه های غیر رسمی هستند

۲۵۰ هزار نفر در ارومیه در ساکن سکونتگاه های غیر رسمی هستند

آرازآذربایجان-فرماندار ارومیه از اشتغال زایی برای ۲ هزار نفر از مردم ارومیه در قالب طرح های اشتغال روستایی و عشایری در سال جاری خبر داد.
علیرضا ملامحمدی زاده در جلسه شورای اداری شهرستان در خصوص عملکرد کارگروه اشتغال ارومیه با اشاره به پرداخت ۷۰میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۶۶ طرح روستایی وعشایری، خاطرنشان کرد: این طرح ها ظرفیت اشتغالزایی برای ۲هزار و ۵۴ نفر را دارد.
وی با بیان اینکه ۳۱ درصد از جمعیت ارومیه در سکونتگاه های غیر رسمی اقامت دارند تصریح کرد:۲۵۰ هزار نفر از مردم ارومیه در ۲۶ سکونتگاه غیر رسمی زندگی می کنند.
ملامحمدی زاده به اقدامات ستاد تنظیم بازار شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری ۲۷ تن مرغ منجمد، ۱۷۴ تن گوشت ومرغ گرم و۱۱۴۵ تنشکر در فروشگاه های ارومیه توزیع شده است.
وی با رد برخی حواشی در خصوص ارائه مرغ با کارت ملی به دلیل کمبود گوشت مرغ در شهرستان، اظهار کرد: هیچ گونه مشکلی در تامین مرغ مصرفی مردم ارومیه نداریم و با هر واحد متخلفی که اقدام افزایش خودسرانه قیمت مرغ و یا ارائه آن با کارت ملی کند برخورد جدی خواهیم کرد.
فرماندار ارومیه از تحقق ۵۴ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان در سال ۹۷ خبرداد و عنوان کرد: از ۴۰۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیصی برای طرح های عمرانی، ۲۱۸ میلیارد تومان برای ۵۱۸ پروژه اعتبارات لازم پرداخت شده است.
وی با اشاره به اقدامات دستگاه های استان در مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۲ فقره پرونده در کمیسیون ماده۹۹ قانون شهرداری ها تشکیل شده است که نسبت به سنوات گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
ملامحمدی زاده با بیان اینکه ۴ رودخانه حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال جاری لایروبی شده است افزود: در سال جاری با هدف کاهش خسارات سیل احتمالی و نیز تسهیل روند انتقال آب به دریاچه ارومیه،۶۴ کیلومتر از رودخانه های شهرستان با حجم ۲۵۰ هزار مترمکعب لایروبی شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات مجلس شورای اسللامی در حال برنامه ریزی است، ادامه داد: با۵۳۰ صندوق رای و ۱۱هزار کادر اجرایی انتخابات پیشرو در ارومیه برگزار خواهد شد.
فرماندار ارومیه افزایش رضایت عمومی جامعه از مدیران را عامل موثری در مشارکت حداکثری مردم در انتخاب دانست و افزود: تمامی مدیران باید در راستای انسجام ملی بین مردم و مسئولین نسبت به صیانت از حقوق شهروندی ارباب رجوع اهتمام جدی داشته باشند.
وی با بیان اینکه گروه ها، احزاب و رسانه ها از قومیتی کردن و آلوده کردن فضای انتخابات اجتناب کنند اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات هرچه باشکوه تر جدی ترین برخوردها را با هنجار شکنان خواهیم داشت.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۴ ب.ظ

دیدگاه


سه × 4 =