۲۱ صندوق خرد زنان عشایر در آذربایجان غربی فعال است

۲۱ صندوق خرد زنان عشایر در آذربایجان غربی فعال است

آرازآذربایجان- مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان، ۲۱ صندوق خرد زنان عشایر در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت است.
بهرام زینال زاده افزود: حدود ۵۲۵ نفر از جامعه زنان عشایر عضو صندوق های خرد زنان عشایر آذربایجان غربی هستند.
وی اضافه کرد: این زنان در بخش های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی و تولید صنایع دستی فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: تاکنون ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به ۱۶ صندوق در راستای توانمندسازی زنان عشایر به آنها اعطا شده است.
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی بیان کرد: همچنین ۳۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به تمامی این صندوق ها اعطا شده است.
زینال زاده گفت: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از مهمترین اهداف دفتر امور زنان روستایی و عشایری است.
وی ادامه داد: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه بهبود معیشت خانوارهای روستایی دارای جایگاه خاصی در بخش کشاورزی است، افزود: هم اکنون ظرفیت های مطلوبی در بخش کشاورزی استان برای بهبود معیشت خانواده های روستایی وجود دارد.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی سومین استان کشور از نظر جمعیت عشایری است و بر اساس آخرین سرشماری ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۱۰۴ هزار نفر در این استان زندگی می کنند.
۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که ۶۰ درصد آن /حدود یک میلیون و ۶۱۵ هزار هکتار/ تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند، ۵۴۰ منطقه ییلاقی در آذربایجان غربی وجود دارد و ۳۳۶ روستای استان نیز ویژه عشایر می باشد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳ ب.ظ

دیدگاه


+ 9 = دوازده