۲ هزار مسجد در آذربایجان غربی غبارروبی شد

۲ هزار مسجد در آذربایجان غربی غبارروبی شد

آرازآذربایجان – مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: همزمان با دهه غبارروبی و تکریم مساجد /دهه آخر شعبان/، ۲ هزار مسجد در شهرستان های مختلف استان غبارروبی و برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده شد.
حجت الاسلام محمد داداش زاده افزود: روحانیان تبلیغی، هیات امنای مساجد، خادمان و مردم استان در غبارروبی و عطرافشانی مساجد مشارکت کردند.
وی ادامه داد: نظارت بر وضعیت بهداشتی، روشنایی، تهویه مناسب، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، ایمنی، دستگاه اطفای حریق، درب و پنجره مسجد، فاضلاب و نظارت بر وسایل مصرفی و داخلی از جمله سجاده ها و مهر از جمله اقدامات دهه غبارروبی و تکریم مساجد استان بود.
وی بیان کرد: نظارت بر کتابخانه ها، کفشداری‌ها و فرش‌ها، نظارت بر بهداشت آبدارخانه‌ها و مکان‌های پخت غذا و نظارت بر سلامت خادمان مساجد نیز در این مدت مورد توجه قرار گرفته است.
غبارروبی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان آیینی سنتی است که در سال های اخیر مورد توجه مردم به ویژه جوانان قرار گرفته است و این قشر در آذربایجان غربی رغبت بسیاری برای غبارروبی و عطرافشانی مساجد دارند؛ آمار دقیقی از مساجد آذربایجان غربی در دسترس نیست.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴ ب.ظ

دیدگاه


9 − دو =