نماينده مردم سردشت در مجلس:

۱۰ درصد کارتن خواب ها را زنان تشکیل می‌دهند

۱۰ درصد کارتن خواب ها را زنان تشکیل می‌دهند

گروه خبر:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۱۰ درصد کارتن خواب ها را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: باید برنامه ریزی را به سمتی برد تا از کارتن خوابی جلوگیری شود نه اینکه با مطرح کردن موضوعاتی همچون عقیم سازی در پی پاک کردن صورت مساله باشیم. رسول خضری ، با تاکید بر ضرورت جمع آوری زنان کارتن خواب از سطح شهرها، افزود: واقعیت آن است که ۱۰ درصد کارتن خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که رقم بسیار بالایی است بدان معنا که از حدود ۱۰ هزار نفر کارتن‌خواب هزار نفر از آنها به زنان اختصاص دارد.
نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح موضوع عقیم سازی، ادامه داد: باید برنامه ریزی را به سمتی برد تا از کارتن خوابی جلوگیری شود نه اینکه هربار با مطرح کردن موضوعاتی همچون عقیم سازی در پی پاک کردن صورت مساله باشیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: عقیم سازی اقدام خلافی است و طبق قانون اساسی هر فردی با رضایت خود اختیاراتی دارد و به زور نمی توان افراد را عقیم و به جای اشخاص درباره حقوق آنها تصمیم گیری کرد.
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها بر مسایل فرهنگی و اجتماعی تاکید کردند که باید این موضوع جزو اولویت های دولت و مجلس قرار گیرد؛ متاسفانه با وجود این تاکیدات اما هر سال به جمعیت آسیب‌های اجتماعی و معتادان اضافه می شود.خضری تاکید کرد: بدون شک زنان کارتن خواب نمی‌توانند فرزندان سالمی را از لحاظ جسمی و روحی به دنیا آورند که لازم است نهادهایی همچون بهزیستی و وزارت کشور که مستقیما در این زمینه مسئولیت دارند با توان بیشتری در زمینه حمایت از این افراد فعالیت داشته باشند.
نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس دهم، ادامه داد: از سویی دیگر سازمان های مردم نهاد نیز ظرفیت بسیار بالایی دارند که می توان از این ظرفیت در جمع آوری کارتن خواب ها استفاده کرد، امروزه کشورمان جزو ۲۵ کشوری است که در درگیر معضلات مواد مخدر است و لذا می طلبد در این حوزه، مدیریتی یکپارچه داشته باشیم.به گزارش آراز آذربایجان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی کارتن خواب_ها اقدامی بسیار پسندیده است که در صورت بازپروری معتادان می توان افراد سالمی را تحویل جامعه داد و کنترل هزینه را نیز در حوزه سلامت شاهد بود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۵:۴۴ ق.ظ

دیدگاه


− 8 = هیچ