۲۸۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شد

۲۸۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شد

آراز آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در شبانه روز گذشته، ۱۳۹۱ نفر در استان به کرونا مبتلا شدند که ۲۸۰ نفر از این بیماران در مراکز درمانی بستری شدند.
جواد آقازاده در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا افزود: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۱۳۴۰ نفر رسید از این تعداد بیشترین تعداد بستری‌ها با ۱۱۷ نفر در ارومیه، ثبت شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۲ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند عنوان کرد: همچنین ۶۹ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.
آقازاده با اشاره به افزایش بیماران فوتی کرونا در استان گفت: در این مدت ۱۷ بیمار شامل ۳ نفر در سلماس، دو نفر در چایپاره، دو نفر در بوکان، دو نفر در تکاب، یک نفر در چالدران، یک بیمار در شوط، یک نفر در ماکو، و یک بیمار در مهاباد جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۴۰۶۸ نفر رسید.
وی با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با کرونا استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: متأسفانه با وجود محدودیت‌های اجتماعی کرونا در استان جولان می‌دهد و با تداوم این روند وضعیت استان به طور کامل قرمز خواهد شد.
آقازاده با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۴۶ هزار و ۷۲۱ تن به این بیماری مبتلا شده‌اند، گفت: باید تا واکسیناسیون عمومی که حداقل شش ماه طبق اعلام وزارت بهداشت زمان می‌برد، تحمل کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کمتر از ۵۰ درصد و استفاده از ماسک به کمتر از ۴۵ درصد رسیده است.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

دیدگاه


یک × 1 =