یک میلیون نفر از پیشکسوتان نیروهای مسلح و خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس تجلیل می‌شوند

یک میلیون نفر از پیشکسوتان نیروهای مسلح و خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس تجلیل می‌شوند

آراز آذربایجان- مدیرکل حفظ ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان ‌غربی با اشاره به تجلیل از یک میلیون پیشکسوت در حوزه نیروهای مسلح، نیروی درمانی، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران گفت: در ۳۱ شهریور امسال برنامه تجلیل از این اقشار در تمامی نقاط ایران برگزار می‌شود.
جلیل وحیدی در جمع خبرنگاران که به مناسبت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس برگزار شد اظهار داشت: امسال با توجه به چهلمین سالگرد جنگ هشت ساله و اینکه با بیماری کرونا همراه بوده، از سالیان گذشته متمایز شده است.
وی تصریح کرد: هدف برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال نهادینه‌سازی و حفظ ارزش‌ها و گفتمان هشت سال دفاع مقدس است.
دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس آذربایجان‌غربی افزود: بی‌شک اگر گفتمان دفاع مقدس شامل وحدت، اتحاد، ولایت‌مداری، اخلاص، ایثار و امید به آینده در جامعه وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس “ما قوی هستیم” است گفت: امسال برنامه‌های روز شمار و هفتگی در این خصوص برگزار شده و فضاسازی شهر نیز توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط انجام و در این رابطه ۴۰ نماد دفاع مقدس در ۴۰ نقطه شهر نصب خواهد شد.
وحیدی تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس به غیر از تجلیل از آزادگان دفاع مقدس، نمایشگاهی در ۴۰ غرفه در پارک ائلرباغی ارومیه برگزار می‌شود.
وی گفت: همچنین برگزاری نمایشگاه سیار خودرویی در هر شهرستان، برگزاری مسابقات نقاشی، عکاسی و کتابخوانی و اعزام ۴۰ گروه محرومیت‌زدایی در سراسر استان انجام خواهد شد.
دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس آذربایجان‌غربی از فعالیت ۴۰ گروه درمانی در هفته دفاع مقدس در استان خبر داد و افزود: همچنین دو بیمارستان صحرایی در شمال و جنوب استان یعنی چالدران و تکاب فعالیت کرده و نیز ۴۰ پروژه محرومیت‌زدایی افتتاح می‌شود.
وی اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی، افتتاح یادمان شهید کاظمی، تجلیل از ۵۰۰ نفر در حوزه سلامت، و آغاز پخش فیلم مستند در مورد رزمندگان دفاع مقدس توسط اداره کل ارشاد آذربایجان ‌غربی از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع مقدس است.
وحیدی در ادامه از کتابت و خوشنویسی آیات مربوط به ایثار و شهادت خبر داد و تصریح کرد: در این راستا نمایشگاه مربوطه در تکاب و در جنوب استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تجلیل از یک میلیون پیشکسوت در حوزه نیروهای مسلح، نیروی درمانی و خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران گفت: در ۳۱ شهریور برنامه تجلیل از این اقشار در تمامی نقاط ایران برگزار می‌شود.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۲ ب.ظ

دیدگاه


9 + = ده