- آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی - http://www.araznews.ir -

واحد های تولیدی آسیب دیده از شیوع کرونا حمایت می شوند

Posted By admin On خرداد ۲۱, ۱۳۹۹ @ ۱۱:۱۱ ق.ظ In اخبار ویژه,اقتصادی | No Comments

گروه خبر:معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: واحدهای تولیدی آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش کشاورزی حمایت می شوند.
به گزارش آراز آذربایجان،غلامعلی مرادی در این خصوص اظهارکرد: صاحبان واحدهای آسیب دیده از ویروس کووید ۱۹ در بخش کشاورزی، برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریع‌تر در سامانه کارا ثبت نام کنند.
وی ادامه داد افزود: واحدهای آسیب دیده بخش کشاورزی واجد شرایط استان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریع‌تر به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی http://kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
مرادی عنوان کرد: متقاضیان با توجه به شرایط اعلام شده شامل قرار داشتن در رسته‌های ۱۴ گانه اعلام شده، دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی تأمین اجتماعی، فعال بودن در سال ۹۸ (به جز کسب و کارهای تعطیل شده با دستور دولت)، استفاده نکردن از بیمه بیکاری، تعدیل نکردن نیروی کار از یک اسفند پارسال (بر مبنای اطلاعات بیمه تأمین اجتماعی)، تعهد به بازگشت نیروی کار در صورت تعدیل بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸، عقد قرارداد با نیروی کار بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸ و تعهد حفظ آن حداقل تا پایان ۹۹ می‌توانند برای پیگیری و دریافت این تسهیلات مراجعه کنند.مرادی با بیان اینکه در این سامانه امکان ثبت اعتراض و رسیدگی به افرادی که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی نشده‌اند نیز وجود دارد خاطر نشان کرد: کلیه تسهیلات حمایتی شامل دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهر ماه امسال به مدت ۲۴ ماه است.
وی در ادامه به نحوه بهره مندی کارفرمایان آسیب دیده از این تسهیلات اشاره کرد و افزود: بعد از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا و پس از بررسی و تأیید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، متقاضی می‌تواند با ارائه مدارک و تضامین به ۱۷ بانک پرداخت کننده این تسهیلات که در استان مشخص شده مراجعه و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.


Article printed from آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی: http://www.araznews.ir

URL to article: http://www.araznews.ir/%d9%88%d8%a7%d8%ad%d8%af-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%aa%d9%88%d9%84%d9%8a%d8%af%d9%8a-%d8%a2%d8%b3%d9%8a%d8%a8-%d8%af%d9%8a%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d9%8a%d9%88%d8%b9-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7/

Copyright © 2013 آراز آذربایجان - روزنامه خبری آذربایجان غربی. All rights reserved.