مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان:

نیمی از واحدهای صنعتی آذربایجان غربی در رکود کامل به سر می‌برند

نیمی از واحدهای صنعتی آذربایجان غربی در رکود کامل به سر می‌برند

گروه خبر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی گفت: ۵۰ درصد از واحدهای صنعتی استان در رکود کامل به سر می‌برند اما تلاش‌ها برای برطرف کردن مشکل آن با جدیت آغاز شده است. به گزارش آرازآذربایجان، علی عبدلی اظهار داشت: از ۳۴ شهرک صنعتی که در استان آذربایجان غربی وجود دارد ۲۵ شهرک به بهره‌برداری رسیده و برای بهره‌برداری از ۹ شهرک باقی مانده در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی در رابطه با چگونگی فعالیت واحدهای صنعتی گفت: طبق آماری که در خرداد سال ۹۷ جمع‌آوری شده فقط نیمی از واحدهای صنعتی فعالیت مستمر دارند و ۵۰ درصد این واحدها در استان راکد هستند.
وی با اشاره به دلایل رکود واحدهای صنعتی افزود: در هر واحد عوامل متفاوتی سبب رکود و توقف فعالیت است ولی از عمده عامل این اتفاق می‌توان کمبود نقدینگی، مشکلات موجود در تأمین مواد اولیه و نبود سرمایه گذار را نام برد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی درباره تقسیم بندی صنایع این استان بیان کرد: فعالیت‌های واحدهای صنعتی به قسمت‌های متفاوتی مانند فلزی، کانی غیر فلزی، مواد غذایی و مواد شیمیایی تقسیم بندی شده است.
عبدلی با بیان اینکه نمی‌توان زمان دقیقی برای فعالیت دوباره واحدهای راکد مشخص کرد، گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و اینکه امسال، سال رونق تولید بوده تلاش می‌کنیم رتبه بهتری از سال ۹۷ کسب کنیم.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

دیدگاه


− چهار = 2