- آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی - http://www.araznews.ir -

نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند

Posted By admin On مهر ۲۴, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۳۴ ق.ظ In اجتماعی,اخبار ویژه,ارومیه | No Comments

آراز آذربایجان-نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند.
نادر قاضی پور با بیان اینکه حاشیه نشینی از چالشهای مهم شهر ارومیه است افزود: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در حاشیه شهر ارومیه و در سکونتگاه های غیررسمی ساکن هستند.
قاضی پور با تاکید به اینکه بیشتر افرادی که در حاشیه شهر ارومیه زندگی می کنند از قشر آسیب پذیر جامعه و کارگری هستند تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی ، توجه به مسائل فرهنگی، معضلات اجتماعی و بهداشت مناطق حاشیه نشین شهر امری ضروری است.
وی ادامه داد: در سال های اخیر روند مهاجرت پذیری شهر ارومیه افزایش چشمگیری داشته که خود معضلات عدیده ای مانند بروز پدیده حاشیه نشینی را به دنبال داشته است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل اصلی مناطق حاشیه نشین معضل بیکاری است خاطر نشان کرد: دولت برای کاهش حاشیه نشینی و مشکلات آنها باید به رونق اشتغال در جامعه توجه ویژه کرده وسهم بودجه دولتی و امکانات دولتی در مناطق حاشیه نشین راافزایش دهد، تا با رونق اقتصاد و اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهرها و مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ جلوگیری و مانع گسترش حاشیه نشینی شود.


Article printed from آراز آذربایجان – روزنامه خبری آذربایجان غربی: http://www.araznews.ir

URL to article: http://www.araznews.ir/%d9%86%d8%b2%d8%af%db%8c%da%a9-%d8%a8%d9%87-%db%b5%db%b0-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%85%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%87-%d9%86%d8%b4%db%8c%d9%86/

Copyright © 2013 آراز آذربایجان - روزنامه خبری آذربایجان غربی. All rights reserved.