نماينده مردم اروميه در مجلس:

موجران همزمان با کاهش سود بانکی اجاره بها را افزایش می دهند

موجران همزمان با کاهش سود بانکی اجاره بها را افزایش می دهند

گروه خبر:عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه گرانی اجاره بها به علت شیوع بیماری هلندی در بازار مسکن بوده است، گفت: تا پایان سال دیگر رشد قیمتی در بازار مسکن و اجاره بها رخ نخواهد داد. سیدهادی بهادری با اشاره به آمار بانک مرکزی در خصوص رشد ۱۱ درصدی نرخ اجاره بها در کشور به ویژه کلانشهرها در آذر و دی ماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته، گفت: شیوع بیماری هلندی در بازار مسکن گرانی را به بخش های مختلف هدایت می کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم تعادل میان عرضه و تقاضا ریشه بروز بیماری هلندی در بازار مسکن است، افزود: متاسفانه بیماری هلندی سالیان سال در بخش مسکن در کشور ما ریشه دار شده و هر بار به گرانی در بخشی دامن می زند.
*بدنه بازار مسکن به بیماری هلندی عادت کرده است
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بدنه بازار مسکن در کشور ما به بیماری هلندی عادت کرده است، تصریح کرد: به توجه به رکود حاکم بر بخش مسکن در سال های گذشته شوک های قیمتی بیش از قبل به بازار داده می شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بسیاری از افراد ذی نفع در بازار خواهان شوک دهی قیمتی به بازار مسکن هستند، افزود: ورود برخی از افراد به قیمت گذاری ها در حوزه مسکن خود به گرانی ها در بخش خرید و فروش و رهن و اجاره دامن زده است.
بهادری با تاکید بر اینکه یکی دیگر از عوامل دخیل در رشد ۱۱ درصدی نرخ اجاره بها جو روانی حاکم بر بازار است، تصریح کرد: تعدیل نرخ سود بانکی و ایجاد تحرک در بخش خرید و فروش مسکن طبیعتا به بازار اجاره بها نیز تکانه هایی را وارد کرده که ترجمه آن تاحدودی رشد نرخ ها بوده است.
*موجران همزمان با کاهش نرخ سود بانکی اجاره بها را افزایش داده اند
وی با بیان اینکه سرازیر شدن سرمایه های مردم به بازار مسکن در پی کاهش نرخ سود بانکی قیمت ها را در این بازار صعودی کرده است، ادامه داد: صاحبان املاک نیز با کاهش نرخ سود بانکی خواهان اخذ وجه بیشتری از مستاجر شده اند که این خود رشد قیمت ها را منجر شده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه همزمان با پایان سال و همچنین تمدید اجاره نامه ها رشد قیمت ها طبیعی است، گفت: متاسفانه هر سال رشد اجاره بها از سوی مالکان حق طبیعی خوانده می شود در حالی که چنین قانونی وجود ندارد.
وی همچنین با بیان اینکه دلیلی برای رشد قیمت اجاره بها در ماه های بهمن و اسفند سال جاری وجود ندارد، افزود: دو ماه پایانی سال بازار اجاره بها در کشور تغییر قیمتی را تجربه نمی کند.
به گزارش آرازآذربایجان به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به مخالفت کمیسیون تلفیق مجلس با رشد نرخ حامل های انرژی برای سال ۹۷ و اینکه اتفاق جدیدی در بازار تا پایان سال رخ نمی دهد از این رو رشد قیمت در بازار مسکن و اجاره بها رخ نخواهد داد./

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۷:۲۷ ق.ظ

دیدگاه


پنج × = 30