مديرکل آموزش و پرورش استان:

معضل بازماندگان از تحصیل آذربایجان غربی نیازمند حمایت جدی دولت است

معضل بازماندگان از تحصیل آذربایجان غربی نیازمند حمایت جدی دولت است

گروه خبر: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تعداد بازمانده از تحصیل آذربایجان غربی به دلایل گوناگون بالاست گفت: معضل بازماندگان از تحصیل آذربایجان¬غربی نیازمند حمایت جدی دولت است.
به گزارش آرازآذربایجان ، ابراهیم محمدی در پنجمین شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: تاکنون ۲۹ هزار نفر در پیش‌دبستانی استان جذب شده‌اند و افزایش جذب نوآموزان پیش‌دبستانی مثل سال قبل جزو سیاست‌ها و برنامه‌های این نهاد است.
وی اضافه کرد: آذربایجان‌غربی با افزایش جذب پیش‌دبستانی‌ها به میزان ۲۱٫۴ درصد، رتبه اول جذب کشوری را داشت و با میانگین کشوری همچنان ۰٫۸ فاصله دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به برخی فعالیت‌های این نهاد در تابستان، اعلام کرد: نقل و انتقالات با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از زمستان سال ۹۷ آغاز و تا بهار ۹۸ به اتمام رسید و با موفقیت انجام شد.
محمدی درباره آمار نقل و انتقالات نیز اعلام کرد: از بین یک هزار و ۱۱۷ نفر متقاضی ۴۷۰ نفر بین شهرهای استان جابجا شدند و از بین ۴۲۵ متقاضی ۲۳۰ نفر به خارج از استان انتقال یافتند و ۱۶۰ نفر ورودی داشتیم.
وی در زمینه جذب نیروهای حق‌التدریس و نهضتی هم گفت: بیش از یک هزار و ۷۹۵ نفر جذب شدند در حالی که سه هزار و ۷۷۰ نفر نیروی حق‌التدریس در استان وجود دارد که در قالب‌های مختلف فعال هستند و قانون اجازه جذب آنان را به صورت حق‌التدریس داده است.
وی اضافه کرد: معلم تمام‌وقت نیز قانون مصوب دیگری بود که ? هزار و ??? نفر در استان برای آن اعلام آمادگی کردند و ما جزو استان‌های برتر کشور در جذب معلم تمام‌وقت بودیم و بخشی از کمبود نیروی انسانی جبران شد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: ۱۲۵ هزار نفر ساعت کمبود نیروی انسانی در منطقه موجود بود، که در سال تحصیلی جاری به روش‌های یادشده جبران شد.
وی درباره بند ۳ اجلاسیه استانی نماز نیز گفت: امسال بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب محور اجلاس نماز، نماز و دانش‌آموز است و به خاطر آن یکسری پیش اجلاسیه‌هایی تدارک دیده شده است و ما این پیش اجلاسیه‌ها را گسترده در نظر گرفتیم و برگزاری آن را ابتدا از مدارس شروع می‌کنیم.
محمدی با بیان اینکه ۱۲ آذرماه تاریخ برگزاری این اجلاسیه است، اظهار داشت: ترویج نماز از موارد دارای اهمیت بودده و لازم است تا یک رقم مطلوبی برای برگزاری این اجلاسیه‌ها اختصاص یابد.
استاندار آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری نیز در این جلسه در خصوص تامین مالی جهت برگزاری اجلاسیه استانی نماز به منظور جریان سازی فرهنگی و دینی در استان ، ساماندهی، واگذاری و جابجایی فضاهای آموزشی شهرستان خوی جهت توسعه امام زاده بهلول این شهرستان ، اقدامات آموزش پرورش در جهت جمع آوری دکلهای مخابراتی از فضاهی آموزشی مدارس استان بحث و تبادل نظر شد.
وی در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به نماز در مدارس و لزوم ترویج این فریضه الهی در بین دانش آموزان ، با تامین اعتبار مورد نیاز برگزاری اجلاسیه استانی نماز در آموزش و پرورش موافقت کرد.
شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آموزش حقوق شهروندی در مدارس گفت: در صورت آشنایی دانش آموزان با ابعاد مختلف حقوق شهروندی بسیاری از پرونده_های قضایی در آینده قابل حل هستند.
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مدارس بستری مناسب برای آشنایی مردم با حقوق شهروندی است و باید از این بستر بیش از پیش برای اطلاع‌رسانی استفاده شود.
گزارش اقدامات مربوط به مصوبه‌های قبلی جلسات شورا، آخرین اقدامات انجام شده در زمینه جمع‌آوری دکل‌های مخابراتی از فضاهای آموزشی مدارس استان، ساماندهی، واگذاری و جابجایی برخی فضاهای آموزشی شهرستان‌ خوی در راستای ساماندهی پروژه‌های خیرساز آن شهرستان از گزارش‌های ارائه شده در استان بود.تامین منابع مالی جهت برگزاری اجلاسیه نماز با هدف جریان‌سازی فرهنگی و دینی در استان از جمله سایر دستور کارهای جلسه بود.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹ ب.ظ

دیدگاه


5 × = ده