معاملات بورس در آذربایجان غربی ۱۴۰ درصد افزایش یافت

معاملات بورس در آذربایجان غربی ۱۴۰ درصد افزایش یافت

آراز آذربایجان- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه طی هفته گذشته بیش از ۲۴ میلیون و ۴۷۲ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: تعداد سهم معامله شده نسبت به هفته ماقبل آن بیش از ۱۴۰ درصد افزایش یافته است.
وحید جوادی شاخص کل بازار بورس را مثبت اعلام کرد و افزود: شاخص کل بازار بورس در هفته گذشته با سه هزار و ۱۴۸ واحد افزایش به ۹۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید.
وی ارزش معاملات بورسی در هفته گذشته را ۴۲ میلیارد و ۴۸۴ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: شاخص کل فرابورس نیز در این مدت با ۴۲ واحد افزایش به رقم یکهزار و ۱۵۳ واحد رسید.
وی با بیان اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از ۱۷۴ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کرد، اضافه کرد: نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۴۳ درصد به خود اختصاص داد.
جوادی با اشاره به اینکه ۴۳ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی هفته گذشته سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با ۱۰٫۵ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی هفته گذشته ۲۷ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۸ ب.ظ

دیدگاه


7 × = چهل نُه