نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي:

مسئولان نباید کمبود اختیارات را بهانه وضعیت کنونی جامعه قرار دهند

مسئولان نباید کمبود اختیارات را بهانه وضعیت کنونی جامعه قرار دهند

گروه خبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، مسئولان نباید کمبود اختیارات را بهانه و توجیه وضعیت کنونی جامعه قرار دهند با بیان اینکه گفت : عده‌ای در تلاش هستند تا اشتباهات خود را به پای رهبری بگذارند، این اقدام نادرست بوده و باید اشتباهات خود را بپذیرند.
امام جمعه ارومیه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود :مسؤولان در این زمان باید تنها به موضوع سودآوری توجه نکنند بلکه باید برنامه دقیقی برای واردات و صادرات کالاهای مورد نیاز مردم تدوین کرده و به خوبی درک کنند که کشور در حالت جنگ قرار دارد.
به گزارش آرازآذربایجان ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه ضمن تبریک فرا رسیدن سالگرد فتح خرمشهر اظهارداشت: از شروع جنگ تحمیلی، خرمشهر پس از ۳۵ روز دفاع جانانه سقوط کرد و دوباره پس از ۱۹ ماه این شهر به دامان پاک جمهوری اسلامی ایران بازگشت.
وی افزود: امام خمینی(ره) فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد و حضرت خامنه‌ای نیز می‌فرمایند که خرمشهرها در پیش است و اگر مردم ایستادگی و دفاع کنند نیز خرمشهر‌ها یکی از پس دیگری فتح خواهد شد.
حجت‌الاسلام قریشی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: اشتباه یک مسؤول مانند اشتباه مردم عادی نیست بلکه اشتباه او در جامعه تسری پیدا می‌کند و برای این منظور نمی‌توان به راحتی از اشتباه مسؤول چشم‌پوشی کرد.
وی افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار، استفاده از جوانان را در بدنه دولت و کشور ضروری دانسته و تفکر جوان را برای پیشرفت کشور مهم دانستند.وی خاطرنشان کرد: ایشان هشدارهایی به مسؤولان دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش دادند مبنی بر اینکه دشمنان در حال القای بی‌بند و باری و بی‌دین بودن به جوانان ایرانی هستند و در این ارتباط مسؤولان نیز نباید ملعبه دست آنها شده و پیشگام در ترویج بی‌بند و باری در بین جوانان بشوند.
خطیب جمعه ارومیه با اشاره به جایگاه و عظمت حضرت علی(ع) تصریح کرد: اغلب شخصیت‌های بزرگ ادیان الهی در برابر این شخصیت، زبان به ستایش و تعریف گشوده اند و جایگاه ایشان به قدری است که هنگام ضربه خوردن ایشان همگان صدای حضرت جبرائیل را به وضوح شنیدند که فریاد زد«به خدا قسم ارکان هدایت الهی از بین رفت و ستارگان هدایت خاموش شد و پسرعموی حضرت محمد(ص)، علی مرتضی را به شهادت رساندند».
وی به اهمیت حضور در جمع‌خوانی قرآن کریم اشاره و خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می‌شود تا در روزهای باقی‌مانده نیز در این مراسم حضور پیدا کنند چرا که ماه رمضان ماه بهار قرآن بوده و حضور در جمع‌خوانی‌ها برکات و ثواب بسیاری دارد که نباید از این ثواب و پاداش الهی غفلت کرد.حجت الاسلام قریشی متذکر شد: طبق سفارش مقام معظم رهبری کشور در حال جنگ با دشمنان بوده که نماد آن نیز در حال حاضر جنگ اقتصادی است و باید همیشه آرایش جنگی در این مورد اتخاد شود.
وی ادامه داد: مسؤولان در این زمان باید تنها به موضوع سودآوری توجه نکنند بلکه باید برنامه دقیقی برای واردات و صادرات کالاهای مورد نیاز مردم تدوین کرده و به خوبی درک کنند که کشور در حالت جنگ قرار دارد و برخی در این شرایط اقدام به ذخیره مقدار زیادی کالا در منازل خود می‌کنند که این اقدام آنها به هیچ وجه درست نیست چرا که در زمان جنگ احتکار نادرست است.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۶ ب.ظ

دیدگاه


× نُه = 81