ماسک می‌زنم، ماسک می‌زنی، ماسک می‌زنیم

ماسک می‌زنم، ماسک می‌زنی، ماسک می‌زنیم

مصطفی داننده
گروه جامعه:واقعا زدن یک ماسک اینقدر سخت است؟ با چه کسی لجبازی می‌کنید؟ خودتان، خانواده‌تان؟ وقتی ماسک نمی‌زنید احتمال اینکه کرونا بگیرید، خیلی بیشتر از آنهایی است که ماسک می‌زنند.
این روزها خوشبختانه بسیاری از مردم در معابر و مکان‌های عمومی از ماسک استفاده می‌کنند. در این میان اما برخی همچنان لجبازگونه از ماسک استفاده نمی‌کنند.
آنها کرونا را جدی نگرفته‌اند و فکر می‌کنند که ویروس کوید ۱۹ مثل شانس است و هیچوقت در خانه آنها را نمی‌زند. کرونا اما با هیچکس تعارف ندارد و به راحتی آنهایی را که ماسک نمی‌زنند یا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در آغوش می‌گیرد و به کام مرگ می‌کشاند.
واقعا زدن یک ماسک اینقدر سخت است؟ با چه کسی لجبازی می‌کنید؟ خودتان، خانواده‌تان؟ وقتی ماسک نمی‌زنید احتمال اینکه کرونا بگیرید، خیلی بیشتر از آنهایی است که ماسک می‌زنند. وقتی کرونا بگیرید یعنی همسر، پدر و مادر، فرزندان‌تان و هر کسی که دوست‌اش دارید در معرض خطر بزرگ کروناست.
خیلی ساده است. اگر به شما بگویند قرار است فردا صبح سیل بیاید و خانه‌ها را با خود ببرد چه می‌کنید؟ در خانه می‌مانید یا به کوه پناه می‌برید؟ اگر به شما بگویند قرار است شب زلزله بیاید و خانه‌ها را ویران کند، چه می‌کنید؟ شب در خانه می‌مانید تا سقف روی سرتان خراب شود؟
ماسک تا حدود زیادی از شما در برابر کرونا محافظت می‌کند. شوخی نیست طبق گفته وزارت بهداشت از هر ۵ مرگ، یک مرگ به خاطر کروناست. تقریبا تمام کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند.
کرونا با هیچکس شوخی ندارد. در همین مدت ما اهالی رسانه بهترین دوستان‌مان را به خاطر کرونا از دست دادیم. نه تنها ما بلکه بسیاری از مردم عزیزان‌شان را به خاطر این ویروس لامذهب از دست داده‌اند. چرا واقعا باید غم را بغل کنیم وقتی می‌توانیم با رعایت نکاتی بهداشتی و ماسک زدن جلوی فاجعه‌های بزرگ را بگیریم.
کرونا تمام می‌شود مثل تمام بدبختی‌های جهان. کمتر از خانه بیرون برویم. ماسک بزنیم. فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم تا این درد مشترک هر چه زودتر به پایان خط خود برسد.
در زمان موشک‌باران شهرهای ایران توسط حکومت بعث عراق، به مردم دستور داده شده بود وقتی صدای آژیر قرمز را می‌شنوند، هرکجا که هستند چراغ‌ها را خاموش کنند تا مورد هدف جنگنده‌های عراقی قرار نگیرند. الان هم همان است اگر می‌خواهیم هدف کرونا قرار نگیریم باید ماسک بزنیم.
کرونا را با حرف زدن شکست نخواهد خورد. کرونا با شعار دادن شکست نخواهد خورد. حتی اگر یک نفر کرونا را شوخی بگیرد ممکن است همه درگیر آن شویم. کرونا طرفدار جمعیت است و هرجا که هستیم و فاصله گذاری و بهداشت را رعایت نکردیم او هم هست و به ما لبخند می‌زند.
کرونا مخصوص ایران نیست که بگویید کار خودشان است و می‌خواهند گرانی‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. امروز همه جهان درگیر کروناست. همه در حال جنگ با این ویروس هستند. در کنار هم باشیم تا شر کرونا از سرمان کم شود.
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از عصر ایران،بیاید این شعار را همگانی کنیم. برای شکست کرونا، ماسک می‌زنم، ماسک می‌زنی، ماسک می‌زنیم.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ

دیدگاه


× هشت = 32