قطار باری ایران – ترکیه در خوی واژگون شد

قطار باری ایران – ترکیه در خوی واژگون شد

آرازآذربایجان- فرماندار خوی گفت: ریزش کوه در محدوده روستای حبش قطور، قطار باری ایران – ترکیه را از ریل خارج کرد و موجب واژگونی آن شد.
سیدمحمد عابدی با بیان اینکه نیروهای امدادی و راه آهن در حال جابجایی واگن ها و ترمیم خطوط هستند، افزود: این حادثه ساعت ۲:۱۰ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه) به وقوع پیوست.
وی بیان کرد: در این حادثه ۲ نفر از رانندگان قطار به صورت جزیی مجروح شدند اما به واگن ها خسارت زیادی وارد شده است.
وی اضافه کرد: کوه در لحظه رسیدن قطار ریزش کرده و در اثر آن دیزل قطار و سه واگن آن از خط ریلی خارج شده است.
* مسیر ریلی رازی – خوی تا عصر امروز بازگشایی می شود
مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به واژگونی قطار باری ایران – ترکیه در محدوده روستای حبش قطور، گفت: مسیر ریلی رازی – خوی تا عصر امروز با تلاش عوامل محلی و اعزامی بازگشایی می شود.
شاپور ارسلانی با اعلام اینکه این حادثه در ساعت ۲:۱۰ بامداد امروز رخ داده است، افزود: عبور این قطار باری با ریزش کوه همزمان بوده و به خروج سه واگن و لوکوموتیو این قطار از ریل منجر شده است.
وی با اشاره به اینکه سایر واگن ها سالم بوده و حادثه نیز تلفات جانی نداشته است، بیان کرد: خسارت مالی وارده به قطار پس از بررسی های میدانی اعلام می شود.
ارسلانی، مبدا این قطار را سلماس اعلام کرد و ادامه داد: مقصد این قطار باری ترکیه و بار آن ذغال بوده اما واگن های حادثه دیده خالی بودند.
مدیرکل راه آهن آذربایجان با اعلام اینکه بخشی از این مسیر ریلی حادثه خیز است، افزود: پیش از این نیز در این مسیر ریزش کوه اتفاق افتاده بود ولی این اولین بار است که ریزش به خروج قطار از ریل منجر می شود.
این قطار باری در نزدیکی پایانه مرز رازی خوی از ریل خارج شده است؛ این پایانه زمینی – ریلی رازی حمل و نقل بار، تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان غربی است.
گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱ ب.ظ

دیدگاه


1 + = هشت