قدمت روابط فرهنگی و دینی عامل پیوند ناگسستنی ایران و ترکیه است

قدمت روابط فرهنگی و دینی عامل پیوند ناگسستنی ایران و ترکیه است

آرازآذربایجان- استاندار آذربایجان‌غربی با تبریک نود و ششمین جشن جمهوریت ترکیه گفت: قدمت روابط فرهنگی و دینی عامل پیوند ناگسستنی بین ۲ کشور ایران و ترکیه است.
محمدمهدی شهریاری چهارشنبه شب در نود و ششمین جشن جمهوریت ترکیه که در کنسولگری این کشور در ارومیه برگزار شد، افزود: این روابط قدیمی و مستحکم، همکاری‌های بیشتر ۲ کشور را موجب می‌شود.
وی اضافه کرد: می‌توان با تکیه بر این روابط حسنه با پیشینه بسیار زیاد، زمینه ایجاد صلح و امنیت پایدار را در منطقه و جهان فراهم کرد.
وی، آذربایجان‌غربی را مهمترین عامل در توسعه روابط ایران و ترکیه عنوان کرد و ادامه داد: ما آماده توسعه همکاری در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی، گردشگری و فرهنگی هستیم و استان های شرقی ترکیه بهترین ظرفیت برای این امر به شمار می روند.
استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: توسعه همکاری ۲ کشور به ویژه این استان با استان های شرقی ترکیه می تواند موجب ایجاد منفعت برای مردم نیز باشد.
عثمان پشمن /osman pesmen/ سرکنسول ترکیه در ارومیه نیز در این مراسم با قدردانی از حضور استاندار آذربایجان‌غربی در این آیین اظهار کرد: احساس برادری بین مردم و مسئولان ایران و ترکیه روز به روز بیشتر می‌شود و توطئه بدخواهان نیز بر این امر اثری ندارد.
در این آیین، استاندار آذربایجان‌غربی نگین انگشتری متبرک حرم رضوی را به سرکنسول ترکیه در ارومیه و همسر او اهدا کرد.
همه ساله در روز ۲۹ اکتبر، جشن جمهوریت ترکیه برگزار می شود.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹ ب.ظ

دیدگاه


6 − چهار =