فقر و محرومیت سهم تکاب/بخاطر بی توجهی دولت به مطالبات استعفا دادم

فقر و محرومیت سهم تکاب/بخاطر بی توجهی دولت به مطالبات استعفا دادم

آراز آذربایجان– امام جمعه مستعفی تکاب با انتقاد شدید از بی توجهی مسئولان به حل مشکلات مردم منطقه گفت: به دلیل بی نتیجه بودن پیگیری مطالبات مردم از سوی مسئولان ترجیح دادم استعفا دهم.
حجت الاسلام عیسی برداری که امروز از سمت خود استعفا داده است در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: نزدیک ۳.۵ سال است به خواسته نماینده ولی فقیه در استان و بزرگان چون بومی این شهرستان هستم مسئولیت امام جمعه تکاب را برعهده گرفته‌ام و در این مدت تمام تلاش ام را برای حل مشکلات و دغدغه‌های مردم به کار بستم.
وی با بیان اینکه تکاب از محرومیت و عقب ماندگی زیادی رنج می‌برد افزود: تربیون نماز جمعه در این شهرستان تنها تکیه مردم و بیان دغدغه‌های آنها بود اما در این مدت متأسفانه بیان مطالبات از این تربیون هیچ تأثیری در حل مشکلات این منطقه نداشته است.
حجت الاسلام برداری با بیان اینکه جاده‌های مواصلاتی نامناسب، عدم پرداخت حق دولتی معادن، بیکاری بالا، فقر و محرومیت از مهمترین مطالبات و مشکلات این منطقه است گفت: متأسفانه بیان مطالبات در تکاب آب در هاون کوبیدن است و گوش شنوایی از سوی مسئولان شهرستان و استان برای حل این مشکلات وجود ندارد.
وی با بیان اینکه بعد از ۳.۵ سال تلاش احساس کردم اگر به جای بنده فرد جدیدی بیاید شاید بتواند با روش جدیدی مسئولان را نسبت به دغدغه‌ها و مطالبات مردم این شهرستان جلب کند، افزود: در این مدت تلاش کردم فاصله عدم توسعه یافتگی تکاب نسبت به سایر شهرها را کمتر کنم اما هیچ اقدام عملی از سوی مسئولان در این زمینه صورت نگرفته و نمی‌گیرد.
حجت الاسلام برداری از مردم به عنوان پایه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: این فقر و محرومیت شایسته مردم تکاب نیست امیدوارم دولت در ماه‌های باقی مانده فعالیت کمی به دغدغه‌ها و مطالبات این منطقه نیز توجه کند.
وی با بیان اینکه همواره از تربیون نماز جمعه ضمن انتقاد از عملکرد دولت دغدغه و مشکلات مردم را مطرح کردم افزود: در یک سال باقی مانده فعالیت دولت شاید با رفتن من شائبه داشتن مشکل شخصی من با مسئولان نیز از بین برود و تکاب بتواند مسیر توسعه را سریع‌تر طی کند.
امام جمعه مستعفی تکاب همچنین اضافه کرد: از دیگر دلایل رسیدگی به امور شخصی، ادامه تحصیلات حوزوی است و امیدوارم امام جمعه جدید با انرژی بهتر و فکر جدیدی بتواند زمینه ساز حل مشکلات این منطقه را فراهم کند.
حجت الاسلام عیسی برادری افزود: در مدتی که به عنوان امام جمعه در خدمت اهالی تکاب بودم، همواره تلاش کردم که از این تریبون مقدس، مطالبات، درخواست‌ها و مشکلات مردم را اعلام کنم اما احساس می‌کنم به این مطالبات توجه مناسبی نمی‌شود و تلاش‌های ما نیز به سرانجام نمی‌رسد.
حجت‌الاسلام عیسی برادری، با ۴۰ سال سن دارای تحصیلات سطح سه حوزه علمیه است و معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، ریاست اداره‌های اوقاف و امور خیریه ارومیه و تکاب را در کارنامه کاری خود دارد.
حجت الاسلام برادری از فروردین سال ۱۳۹۶ امامت جمعه تکاب را بر عهده داشت.
تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و با وجود دو معدن طلا، ۵۹ معدن سنگ، یک اثر تاریخی ثبت شده جهانی، فرش ثبت شده جهانی هنوز از کوچک‌ترین زیرساخت‌های توسعه‌ای محروم است.
بنا به اعلام شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام “عیسی برادری” امام جمعه تکاب استعفا داده است.
این شورا روز پنجشنبه با تأیید این خبر، آورده است: این استعفا به دلایل شخصی و در راستای ادامه تحصیل در حوزه علمیه قم بوده و به تأیید نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز رسیده است.

نوشته شده توسط admin در جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸ ب.ظ

دیدگاه


− سه = 1