عملیات اجرایی پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز تسریع یابد

عملیات اجرایی پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز تسریع یابد

آراز آذربایجان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی برتسریع در روند عملیات اجرای قطعه ۳ از پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز تاکید کرد.
آیدین رحمانی در جریان بازدید از روند اجرای پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز اظهارداشت: این پروژه به عنوان یکی از راه های مواصلاتی استان و کریدور غرب به شرق در راستای افزایش سهم مبادلات تجاری ایران با کشورهای منطقه از طریق مرزهای استان، کاهش حوادث جاده ای، مدیریت مصرف سوخت و زمان در منطقه محسوب می شود.
وی با بیان اینکه این پروژه به طول ۱۵۱ کیلومتر در پنج قطعه طراحی شده که قطعات اول و دوم آن در محدوده آذربایجان غربی تکمیل و به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: برای ساخت قطعه های ۵ و ۶ و تکمیل قطعه های یک، ۲، ۳ و ۴ در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
رحمانی اضافه کرد: پیشرفت پروژه در حد انتظار نیست و قطعه سوم این پروژه که دارای ۲ دستگاه تونل و مسیر به طول ۱۷ کیلومتر است پایین ترین میزان پیشرفت را دارد.
وی اضافه کرد:: فعال سازی پروژه و تکمیل قطعه های باقی مانده آن از اولویت اجرایی استان است و برای این منظور از سرمایه گذاری شرکت های توانمند بخشی خصوصی در این پروژه استقبال می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: دریاچه ارومیه یکی از منحصربه فرد ترین جاذبه های توریستی استان و کشور است که با افزایش حجم آب و بازگشت دوباره حیات به این دریاچه شاهد افزایش بازدیدکنندگان از این دریاچه هستیم؛ به همین منظور با تاکید استاندار آذربایجان غربی تکمیل زیرساخت ها و قطعه های اول و دوم پروژه نیز دراولویت قرار گرفته است.
احداث آزادراه ارومیه- تبریز یکی از مهمترین طرح های اجرایی حوزه راه در آذربایجان غربی به شمار می رود که مسیر دو مرکز استان تبریز و ارومیه را به ۱۱۸ کیلومتر می رساند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۹ ب.ظ

دیدگاه


× چهار = 16