ظرفیت ارومیه برای رونق توریسم درمانی بی نظیر است

ظرفیت ارومیه برای رونق توریسم درمانی بی نظیر است

آرازآذربایجان- معاون اول رئیس جمهوری کشورمان گفت: ظرفیت ارومیه برای رونق توریسم درمانی بی نظیر است.
اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اهداف سفر دو روزه به ارومیه گفت: ارومیه به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی و ظرفیت های درمانی بالا یکی از شهرهای مستعد برای رونق توریسم درمانی است.
جهانگیری با بیان اینکه آذربایجان غربی پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی در بخش درمانی و پزشکی دارد، افزود: پزشکان متخصص و فوق تخصص مجرب و بیمارستانهای مجهزی در استان حضور و وجود دارند که یک فرصت چشمگیر برای توریسم درمانی در این منطقه ایجاد کرده‌اند.
وی با بان اینکه آذربایجان غربی از دیرباز نماد وحدت اقوام و ادیان کشور به شمار می رود افزود: آذربایجان غربی نماد وحدت، انسجام و هماهنگی و همزیستی اقوام و مذاهب بوده است.
جهانگیری افتتاح طرح های درمانی و ورزشی را از مهمترین برنامه های این سفر عنوان کرد و گفت: جوانان ارومیه در ورزش سرآمد هستند امیدواریم با بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزارنفری زمینه ساز توسعه بیش از پیش ورزش در این منطقه باشیم.
وی با اشاره به بازدید بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه در این سفر اضافه کرد: دریاچه ارومیه به کانون حیات و توسعه منطقه وکشور تبدیل می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور اظهار با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه برای این دولت خیلی مهم است اظهار داشت: بنده به عنوان رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه سعی کردم در هر شرایطی با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای، اعتبارات احیای این دریاچه تا حد امکان تخصیص یابد و امروز به فضل خدا با تلاش‌های صورت گرفته و با توجه به افزایش نزولات وضعیت فعلی دریاچه خوب است.
جهانگیری اظهار داشت: با همت مسئولین، مردم و خصوصا کشاورزان طرح‌های متعددی در این سال‌ها هم در بخش کشاورزی، هم لایروبی رودخانه‌ها و هم احداث تونل‌های مهم انتقال آب به دریاچه و هم احداث تصفیه‌خانه بزرگی که پس‌آب به دریاچه ارومیه اجرا شد تا امروز بتوانیم با امیدواری زیادی بگوییم که دیگر از آن خطر اصلی درباره دریاچه ارومیه عبور کردیم و دریاچه باید بعد از این به عنوان یک کانون مهم زندگی و حیات در اینجا بدرخشد و مردم از آن استفاده کنند.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: برنامه دیگر این سفر افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری در ارومیه است. جوانان ارومیه از نظر ورزش نیز سرآمد هستند و رقابت‌های جهانی والیبال امسال در ارومیه برگزار شد. افتتاح این ورزشگاه و هدیه آن از سوی دولت به جوانان ارومیه فرصتی است که همچنان ارومیه بتواند در رشته‌های مختلف ورزشی سرآمد باشد.
***تعداد تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی به ۵۰۰۰ تخت می رسد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال آینده تعداد تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی به پنج هزار تخت می رسد.
سعید نمکی در آیین بهره برداری از بیمارستان میلاد ارومیه افزود: تا قبل از سال ۹۲ تعدادتخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی دو هزار و ۸۰۰ تخت بود که در سال آینده با افتتاح چند مرکز درمانی دیگر در استان تعداد تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی به بیش از پنج هزار تخت می رسد.
وی ادامه داد: این مسئله شاخص تخت بیمارستانی در استان را از یک تخت به ازای هر یک هزار نفر در سال ۹۲ به ۱.۶۵ تخت به ازای هر یک هزار نفر میرساند که بالاتر از متوسط ملی خواهد بود.
وی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از واحدهای بیمارستانی استان از شرایط مطلوبی برای پذیرش و مداوای بیماران خارجی برخوردار بوده و این امر در برخی مراکز تحقق یافته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از بیمارستان های جدید آذربایجان غربی، زمینه شکوفایی توریسم درمان در استان بیشتر توسعه یابد.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری برای افتتاح طرح‌های درمانی ورزشی و همچنین بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه به آذربایجان‌غربی سفر کرده است و وزیر نیرو، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و تعدادی از معاونان برخی از وزارتخانه‌ها در این سفر جهانگیری را همراهی می‌کنند.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دیدگاه


8 × چهار =