ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه پرشد

گروه خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اوج گیری روزانه کرونا در استان گفت: ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه به طور کامل تکمیل شده است.
به گزارش آرازآذربایجان، جواد آقازاده در صد و سومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا درباره وضعیت شیوع بیماری در استان افزود: در آذربایجان غربی تعداد مبتلایان و تعداد بیماران بستری افزایش یافته است و امروز تعداد بیماران بستری در استان به ۵۱۹ نفر رسید.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و سه هزار و ۵۹۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند، اظهار کرد: هم اکنون از ۴۹۵ بیمار، ۱۳۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۳۱ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.
آقازاده از بستری شدن ۶۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: سهل انگاری به همراه عدم رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهمترین دلایل افزایش تعداد ابتلایان به ویروس کرونا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه به طور کامل تکمیل شده است، ادامه داد: مجبور هستیم بیمارستان دیگری را برای خدمات دهی وارد چرخه فعالیت کنیم که در اولویت بیمارستان‌های دولتی قرار دارد که در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های دولتی، در صورت نیاز بیمارستان‌های خصوصی به مانند موج سوم به کمک دانشگاه علوم پزشکی می آیند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه سپاه پاسداران و بسیج نیز به طور کامل اعلام آمادگی کردند تا در کنار دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا فعالیت کنند، گفت: در حال حاضر، هفت شهرستان آذربایجان غربی وضعیت نارنجی، هشت شهرستان وضعیت زرد و ? شهرستان وضعیت آبی دارند، برای پیشگیری از خیز کرونا نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها هستیم.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

دیدگاه


شش × = 12