ظرفیت اقتصادی آرتمیای دریاچه ارومیه درآمدی پایدار برای مردم منطقه است

ظرفیت اقتصادی آرتمیای دریاچه ارومیه  درآمدی پایدار  برای مردم منطقه است

گروه خبر:نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت اقتصادی آرتمیای موجود در دریاچه ارومیه گفت: بهره‌برداری از آرتمیا منجر به ایجاد درآمد پایدار برای مردم منطقه می‌شود.
روح الله حضرت‌پور با تاکید بر اینکه نباید از ظرفیت اقتصادی دریاچه ارومیه غافل ماند، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست با بررسی و ارزیابی هرچه سریعتر وضع موجود نسبت به صدور مجوز برای استخراج آرتمیا از دریاچه ارومیه اقدام کند.
وی با بیان اینکه آرتمیای دریاچه ارومیه ظرفیت ویژه‌ای برای تامین نیاز داخلی است، اضافه کرد: بهره برداری از آرتمیای دریاچه ارومیه می‌تواند نیاز صنعت آبزی پروری کشور به این موجود ریز را تامین کند.نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق آمار رسمی، همزمان با بالا آمدن تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال‌های گذشته، تعداد آرتمیای موجود در آن نیز افزایش چشم گیری داشته است که می‌تواند به فرصتی عظیم در درآمدزایی برای مردم منطقه تبدیل شود.
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از ایرنا،وی با اشاره به حمایت نمایندگان از طرح‌های اقتصادی قابل توجیه، گفت: شعار “جهش تولید” باید با اتکا بر توانایی‌های منطقه‌ای تحقق یابد.
حضرت‌پور احیای دریاچه ارومیه را یک مطالبه عمومی دانست و اظهار داشت: برای تحقق احیای این دریاچه، نمایندگان مجلس در کنار دولت خواهند بود.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۷ ب.ظ

دیدگاه


− 3 = هیچ