ضرورت ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ در آذربایجان غربی

ضرورت ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ در آذربایجان غربی

آراز آذربایجان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار، بر ضرورت ساماندهی بازار فروش مرغ و تخم مرغ در استان تاکید کرد.
نادر صادقی در جلسه تنظیم بازار استان با بیان اینکه فروش مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار یعنی هر کیلو بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان غیر قانونی است، افزود: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، درج قیمت مرغ به قیمت مصوب بر روی بسته بندی در کشتارگاه‌ها الزامی است.
وی گفت: متأسفانه تعداد معدودی از فروشندگان مرغ اقدام به فروش مرغ گرم بیش از قیمت مصوب می‌کنند که این موضوع غیر قانونی است و دستگاه‌های نظارتی باید با این افراد برخورد قانونی کنند.
صادقی با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار در روزهای اخیر، گفت: هیچ کمبودی از بابت تأمین تخم مرغ توسط مرغداری‌های استان وجود ندارد و سازمان صمت استان باید بر روند توزیع و قیمت تخم مرغ در بازار فروش به قیمت مصوب نظارت بیشتری داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، درج قیمت مرغ به قیمت مصوب بر روی بسته بندی در کشتارگاه‌ها الزامی است و تا اطلاع ثانوی کشتارگاه‌ها نمی‌توانند بیشتر از یک درصد ظرفیت خود مرغ را به صورت قطعه بندی شده به بازار عرضه کنند.
صادقی همچنین با تاکید بر اینکه تمامی نهاده‌های دامی مرغداران با ارز دولتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد، افزود: هر گونه فروش مرغ و تخم مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار غیر قانونی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از برخورد قانونی و جریمه ۲۲ میلیارد ریالی مالکان مرغداری‌های تخم گذار در استان خبر داد و گفت: در صورت عرضه تخم مرغ توسط مرغداران به قیمت آزاد و بیشتر از نرخ دولتی با متخلفان برخورد می‌شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به برخی کمبودها در روغن جامد اظهارکرد: با توجه به فرهنگ منطقه بیشتر مردم رغبت زیادی برای استفاده از روغن‌های جامد دارند و ضروری است سازمان صمت پیگیری‌های لازم را برای افزایش سهمیه روغن جامد برای استان انجام دهد.
در این جلسه در خصوص قیمت جدید شن و ماسه، ترمیم قیمت نان و روند توزیع روغن و شکر در استان بحث و تبادل نظر شد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۰ ب.ظ

دیدگاه


× 8 = سی دو