معاون رييس جمهوري در اروميه:

سهم نفت از بودجه کشور به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است

سهم نفت از بودجه کشور به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است

گروه خبر: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: هم اینک با تدابیر درآمدی اندیشیده شده در کشور، سهم نفت از بودجه به کمتر از ۱۰ درصد رسیده که بسیار کمتر از سال‌های گذشته است.
به گزارش آراز آذربایجان،محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه در جمع خبرنگاران با اشاره به بدهی‌های چند صد هزار میلیاردی دولت و تلاش برای اداره دولت بدون درآمدهای نفتی اظهار کرد: همواره حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بودجه از محل درآمدهای نفتی بوده و امسال در بهترین شرایطی که در بودجه پیش‌بینی شده است، ۴۹ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت است.
وی تصریح کرد: هم اکنون درآمد بودجه منابع، ۵۷۰ هزار میلیارد تومان بوده، یعنی کمتر از ۱۰ درصد است.رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منابع دیگر جایگزین نفت پیش‌بینی شده است گفت: سازمان برنامه و بودجه منابع جایگزین دیگری از جهت مولدسازی دارایی‌های دولتی به منظور استفاده از اسناد خزانه دارد و تلاش می‌شود تا ساز و کارهایی که منجر به تورم نشود، اسناد خزانه را زمانی منتشر کند که پول موجود جامعه را جمع کند تا دوباره به جامعه بازگردد، یعنی پول جدیدی وارد نشود.
وی افزود: امید است با تمامی سختی‌های حاصل از تحریم و کمبودها و مشکلات کرونا کشور را به نحو احسنت مدیریت کنیم.
نوبخت با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: دریاچه در مقایسه با ۱۳۹۳ که کارها با ۱۲ طرح آغاز شد خوشبختانه مساحت آن بیش از هزار و ۸۲ کیلومتر مربع افزایش یافته و تراز آن ۱۲۷ سانتی متر بالا آماده است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که بسیاری از طرح هایی که برای احیای این دریاچه و تکمیل آن بود در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و در این راستا در بازدید از پیرانشهر و نقده که محل اجرای سد کانی سیب و محل احداث انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه است، از ۳۶ کیلومتر، دو هزار و ۸۰۰ متر آن باقی مانده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هم اکنون حفاری تونل به صورت دائمی در حال انجام است و از کانال ۱۱ کیلومتری نیز بازدید شده و بخش هایی آن آماده است و دی ماه تمامی آن افتتاح می‌شود.
وی افزود: بی‌شک با ورود بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب جدید به این دریاچه، پرآب تر و فعال‌تر خواهد کرد.
.Arazazarbaijan.siyasi@gmail.com

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ

دیدگاه


+ هشت = 13